Lot samolotem w świąteczny swetrze? Lepiej odpuść. Możesz mieć przez to problemy

Wiele osób, by dotrzeć na święta do rodziny, musi odbyć podróż samolotem. Ci jednak, którzy uwielbiają celebrować świąteczny nastrój całym sobą i mają zamiar wybrać się na lotnisko w świątecznym swetrze, powinni jednak zrezygnować z tego pomysłu. Taki strój może znacząco wydłużyć kontrolę na lotnisku.

Świąteczne swetry mają swoich miłośników, którzy rozkochani są w przepychu, charakterystycznym klimacie i kolorowych wariacjach. Niektórzy twierdzą jednak, że za żadne skarby nie włożyliby na siebie takiego stroju, uważając je za paskudną część garderoby. Moda na świąteczne swetry przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych i każdego roku przez cały grudzień gości na sklepowych wystawach, by każdy mógł znaleźć sweter odpowiedni dla siebie i pozostałych członków rodziny.

Zobacz wideo Lepimy pierogi krok po kroku. Nie widelcem i nie na przyspieszeniu!

Lot w świątecznym swetrze? To zdecydowanie zły pomysł

Przedstawiciele amerykańskiej Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu poinformowali na Twitterze, że wszyscy ci, którzy zamierzają podróżować samolotem w świątecznym swetrze, powinni porzucić ten pomysł. Okazuje się, że może być to problematyczne - zarówno dla personelu lotniska, jak i dla osób, które podróżują samolotami.

Lotniska mówią świątecznym swetrom nie. Bramki mogą "oszaleć"

Czy wiesz, że odzież z dużą ilością cekinów, koralików lub metalicznych nici często alarmuje nasze urządzenia bezpieczeństwa?

- czytamy na Twitterze amerykańskiej Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu.

Więcej przydatnych informacji o podróżowaniu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Celnicy dodają, że powinniśmy unikać wszelkich błyszczących ubrań, ponieważ przez nie bramki bezpieczeństwa na lotniskach mogą źle zadziałać. Najlepiej wybrać również takie ubrania i obuwie, które są pozbawione metalowych elementów. Wówczas zaoszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu i nieprzyjemności podczas kontroli.

Więcej o: