Chcesz poczuć się jak gwiazda teledysku "Last Christmas"? Tyle zapłacisz za nocleg w popularnym domku

Istnieją hity, bez których nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia. Jednym z nich jest bez wątpienia "Last Christmas" zespołu Wham!, który w okresie świątecznym słychać w prawie każdym radiu. Mamy dobrą wiadomość dla fanów piosenki. Każdy ma możliwość wynajęcia szwajcarskiego domku, w którym został nakręcony teledysk do niej.

W tym roku mija już 38 lat od wydania świątecznego hitu, który podbił serca ludzi na całym świecie. Oczywiście ich serca rozgrzała nie tylko piosenka, ale i towarzyszący jej teledysk. Grupa przyjaciół, zaśnieżona sceneria wyjęta niczym z bożonarodzeniowych kartek i malowniczy górski krajobraz. Klip został nakręcony w mało wówczas znanej wiosce Saas-Fee w Szwajcarii

Zobacz wideo Niektóre piosenki świąteczne są wspaniałe. Niestety bywają też gorsze

Domek z klipu "Last Christmas" do wynajęcia

Najpopularniejszym miejscem z teledysku jest oczywiście dom, w którym grupa przyjaciół zatrzymała się na święta. Chalet Schliechte to miejsce jak z pocztówki - zlokalizowane na skraju Saas-Fee. Kiedy George Michael i Andrew Ridgeley wybrali się tu, by nakręcić klip, budynek stał samotnie pośród górskich krajobrazów. 

Teraz miejscowość znacznie się rozwinęła, a domek znany z "Last Christmas" jest nie do poznania po wielu renowacjach - m.in. nie jest już czarny, a jasnobrązowy. Jednak zatrzymujący się w okolicy z pewnością mogą poczuć się jak bohaterowie świątecznego teledysku.  

Ile kosztuje wynajem domku? 

Obiekt oferuje panoramiczne widoki na Saas-Fee i bliskość wyciągu narciarskiego, który również został przedstawiony w klipie. W samym domku do dyspozycji gości są oddane cztery pokoje, w których można zatrzymać się w maksymalnie osiem osób. Wnętrze zostało utrzymane w klimacie alpejskiej chaty, z drewnianą okładziną i skórami zwierząt na ścianach. 

Domek można wynająć za pośrednictwem popularnych serwisów rezerwacyjnych. Za tygodniowy pobyt w szwajcarskim domku w styczniu zapłacimy 1098 euro (około 5,1 tys. zł). Dzieląc kwotę na ośmiu gości, daje nam to około 637 zł za osobę. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: