Gdzie pojechać zimą? Warto odwiedzić Świętego Mikołaja i zatrzymać się w hotelu igloo

Gdzie pojechać zimą? Pomysłów jest wiele, jednak na świecie jest niewiele krajów, w których można poczuć ten niepowtarzalny zimowy klimat. Gdzie najlepiej wybrać się zimową porą? Podpowiadamy.

Zima jest porą roku, na którą nie każdy czeka z wytęsknieniem. Kojarzy się głównie z ujemnymi temperaturami i puszystym, białym śniegiem. W Polsce rzadko jednak możemy poczuć jej magię, gdyż częściej towarzyszy nam plucha. Gdzie zatem pojechać, by móc nacieszyć się zimą?

Zobacz wideo "Dzika noc" - Dawid Harbour jako Mikołaj, który zamiast rozdawać prezenty, staje do walki ze złoczyńcami [ZWIASTUN]

Gdzie pojechać zimą? Islandia potrafi oczarować

Jeśli szukamy kierunku, w którym moglibyśmy wyjechać zimą, zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę wyjazd na Islandię. To wyjątkowy kraj, którego piękno w pełnej krasie możemy podziwiać właśnie zimową porą. Co ciekawe, wcale nie jest tam tak zimno, jak może nam się wydawać. Temperatura jest niewiele niższa od tej panującej w Polsce. Średnie temperatury wahają się od -10 stopni Celsjusza do -5 stopni Celsjusza.  

Dlaczego warto wybrać Islandię? Przede wszystkim zimą można zaobserwować tam wspaniałe zorze polarne. Tańczące różnymi kolorami niebo robi niebywałe wrażenie. Nie brakuje tam również wyjątkowych atrakcji - takich jak odwiedzanie jaskiń czy uprawianie sportów zimowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kraje idealne na zimę. Finlandia to strzał w dziesiątkę

Finlandia to kolejny kraj, który warto odwiedzić zimą. Ta wycieczka będzie strzałem w dziesiątkę dla całej rodziny. Wizyta w Laponii z dziećmi jest wręcz obowiązkowa. Nieco starsi również mogą wybrać się do św. Mikołaja, by znów poczuć magię świąt, którą cieszyli się przed laty.

Zakopane (zdjęcie ilustracyjne)Gdzie znaleźć noclegi na święta i sylwestra? Szanse są nikłe, ale są

Warto również przyjrzeć się wyścigom psich zaprzęgów lub przejechać się takimi saniami. W tym kraju również zaobserwować można piękne zorze polarne. Co więcej, Finlandia to kraina saun, więc nie sposób nie skorzystać z nich podczas podróży.

Odważniejsi mogą również wybrać nocleg w najprawdziwszym hotelu igloo. A w regionalnych knajpach można zatrzymać się na prawdziwe rarytasy - mięso z renifera czy niedźwiedzia.

Więcej o: