Gdzie pojechać zimą? Warto odwiedzić Świętego Mikołaja i zatrzymać się w hotelu igloo

Gdzie pojechać zimą? Pomysłów jest wiele, jednak na świecie jest niewiele krajów, w których można poczuć ten niepowtarzalny zimowy klimat. Gdzie najlepiej wybrać się zimową porą? Podpowiadamy.

Zima jest porą roku, na którą nie każdy czeka z wytęsknieniem. Kojarzy się głównie z ujemnymi temperaturami i puszystym, białym śniegiem. W Polsce rzadko jednak możemy poczuć jej magię, gdyż częściej towarzyszy nam plucha. Gdzie zatem pojechać, by móc nacieszyć się zimą?

Zobacz wideo "Dzika noc" - Dawid Harbour jako Mikołaj, który zamiast rozdawać prezenty, staje do walki ze złoczyńcami [ZWIASTUN]

Gdzie pojechać zimą? Islandia potrafi oczarować

Jeśli szukamy kierunku, w którym moglibyśmy wyjechać zimą, zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę wyjazd na Islandię. To wyjątkowy kraj, którego piękno w pełnej krasie możemy podziwiać właśnie zimową porą. Co ciekawe, wcale nie jest tam tak zimno, jak może nam się wydawać. Temperatura jest niewiele niższa od tej panującej w Polsce. Średnie temperatury wahają się od -10 stopni Celsjusza do -5 stopni Celsjusza.  

Dlaczego warto wybrać Islandię? Przede wszystkim zimą można zaobserwować tam wspaniałe zorze polarne. Tańczące różnymi kolorami niebo robi niebywałe wrażenie. Nie brakuje tam również wyjątkowych atrakcji - takich jak odwiedzanie jaskiń czy uprawianie sportów zimowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kraje idealne na zimę. Finlandia to strzał w dziesiątkę

Finlandia to kolejny kraj, który warto odwiedzić zimą. Ta wycieczka będzie strzałem w dziesiątkę dla całej rodziny. Wizyta w Laponii z dziećmi jest wręcz obowiązkowa. Nieco starsi również mogą wybrać się do św. Mikołaja, by znów poczuć magię świąt, którą cieszyli się przed laty.

Warto również przyjrzeć się wyścigom psich zaprzęgów lub przejechać się takimi saniami. W tym kraju również zaobserwować można piękne zorze polarne. Co więcej, Finlandia to kraina saun, więc nie sposób nie skorzystać z nich podczas podróży.

Odważniejsi mogą również wybrać nocleg w najprawdziwszym hotelu igloo. A w regionalnych knajpach można zatrzymać się na prawdziwe rarytasy - mięso z renifera czy niedźwiedzia.

Więcej o: