Domek z filmu "Holiday" wystawiony na Airbnb. Chcesz poczuć się jak Cameron Diaz i Jude Law? Konkurencja jest duża

To "najsłodszy, najmniejszy i najbardziej angielski domek, jaki mogliśmy znaleźć" - takimi słowami opisywał budynek, który "zagrał" w "Holiday", scenograf Jon Hutman. Teraz można spędzić w nim kilka romantycznych nocy. Właściciele wystawili go na Airbnb.

"Holiday" (2006) to popularna komedia romantyczna w reżyserii Nancy Meyers. Dwie nieznające się kobiety, aby uciec od problemów, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris (Kate Winslet) przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda (Cameron Diaz) wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś. Partnerują im Jude Law oraz Jack Black.

Zobacz wideo Jak będzie wyglądała Wielka Brytania pod panowaniem Karola III?

"Po 50. obejrzeniu komedii romantycznej, w tym roku będziesz mógł spełnić swoje marzenie. Nie możemy obiecać, że pojawi się  Jude Law i Cameron Diaz, ale możemy zaproponować świąteczny pobyt w domku z filmu 'Holiday'" - pisze w zabawnym stylu dziennikarz portalu Secret Londyn.

Kowaczewica Ta wioska podbija serca turystów. "Tu jest jak w filmie"

Problemy logistyczne

58-letni Jon Bromley i jego 52-letnia żona Cressida mieszkają w domu, w którym zakochali się w sobie bohaterowie filmu z 2006 roku.

Trzeba jednak wyjaśnić, że w domku Honeysuckle w Holmbury St Mary w hrabstwie Surrey, stopy nie postawili odtwórcy głównych ról. Gdy realizatorzy odwiedzili dom przed rozpoczęciem zdjęć do filmu, nie mieli wątpliwości, że to jest dokładnie to, czego szukali. Pojawiły się jednak problemy logistyczne.

Budynek znajdował się zbyt daleko od ekipy filmowej. Domek i jego wnętrza odtworzone zostały więc w studiu cegła po cegle, niemal w każdym szczególe. Od płotu, drewnianej bramy, wiejskiego ogrodu po wiejską ścieżkę, po której spaceruje Cameron Diaz.

Bolzano Włochy. Najlepsze miasto do życia. Mieszka tu najstarszy człowiek na ziemi

Miłość od pierwszego wejrzenia

Jon i Cressida Bromleyowie kupili go w 2019 roku za 625 tys. funtów (ponad 3 mln 306 tys. zł), ponoć nieświadomi jego filmowej popularności. 

W domu znajdują się trzy sypialnie, w każdym jest piec, a dodatkowo zamontowano ogrzewanie podłogowe. Właściciele zadbali o świąteczny klimat wnętrza i ogrodu. Na zewnątrz i w środku na choinkach migoczą lampki, w kominku pali się ogień. Dom na Boże Narodzenie, ale i na przywitanie gości jest już gotowy. 

- Gdy wszedłem do domku po raz pierwszy, od razu się w nim zakochałem. Wszystko było piękne: niskie sufity, belki stropowe, ogromny kominek z paleniskiem na drewno - mówił Jon w "The Mirror".

Fani nie zawiedli

Gdy właściciele wystawili domek w popularnym serwisie, nie musieli długo czekać. Chętnych, którzy chcą przeżyć podobne emocje jak filmowi bohaterowie, nie brakuje. Jon i Cressida mają już rezerwacje na Boże Narodzenie, Nowy Rok i lato. Za noc trzeba zapłacić 295 funtów (ok. 1500 zł).

Źródła: "The Mirror", secretldn.com

Więcej o: