Gdzie jeszcze znaleźć noclegi na święta i sylwestra? Spóźnialscy mają problem. Szanse są nikłe, ale są

Gdzie jeszcze znaleźć noclegi na święta i sylwestra? Okazuje się, że nie jest to proste zadanie, ale też nie niemożliwe do wykonania. Co mogą zrobić spóźnialscy, by wypocząć w okresie świątecznym poza domem? Podpowiadamy.

Coraz więcej osób decyduje się na spędzanie świąt poza domem. To doskonała okazja, by wypocząć i spędzić miło czas, ale też pewnego rodzaju ucieczka od długich przygotowań świątecznych potraw. Ci jednak, którzy nie zaklepali wcześniej noclegów, mogą mieć spory problem, by zrobić to na ostatnią chwilę.

Zobacz wideo Jakich życzeń nie składać w święta?

Gdzie jeszcze znaleźć noclegi na święta i sylwestra? Warto kierować się jedną zasadą

Karol Wiak z portalu Nocowanie.pl w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że znalezienie noclegów dwa dni przed świętami może być zadaniem bardzo trudnym, ale nie niewykonalnym.

Na pewno najtrudniej będzie w tych najpopularniejszych miejscowościach, bo zauważamy, że zarówno w przypadku świąt, jak i sylwestra, noclegów w Zakopanem nie da się już znaleźć. Jeśli jednak są, to w ekstremalnie wysokiej cenie

- mówi Karol Wiak.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdradził, że jedynym rozwiązaniem może być szukanie miejsc noclegowych w pobliżu turystycznych miejscowości - Zakopanego, Karpacza czy Szklarskiej Poręby.

Wyjazd na święta last minute? Uważaj na fałszywe oferty

Karol Wiak ostrzega również przed fałszywymi ofertami, które nasilają się szczególnie kilka dni przed świętami i sylwestrem.

Podobnie jak w latach poprzednich, również i teraz, pojawiają się fałszywe oferty na różnych stronach internetowych

- dodaje.

Dodaje, że powinniśmy zwrócić uwagę szczególnie na okazyjną cenę, dogodną lokalizację i wspaniałe warunki. Wszystko to powinno wzbudzić naszą czujność - szczególnie wtedy, gdy znajdujemy te oferty na kilka dni przed potencjalnym wyjazdem w tym gorącym okresie.

Więcej o: