Nazywana jest "perłą polskich uzdrowisk". Krynica-Zdrój to miejsce na lato i zimę

Uzdrowiska cieszą się dużą popularnością o każdej porze roku. To idealne miejsca, by zadbać o zdrowie i wypocząć, korzystając z ich dobroczynnych właściwości oraz atrakcji. Wiele z nich ma do zaoferowania bajeczne krajobrazy, które wprawią w zachwyt nawet najbardziej wymagających. Jedną z takich miejscowości jest Krynica-Zdrój.

Krynica-Zdrój to malownicze miasto położone w województwie małopolskim, w bajecznych dolinach Kryniczanki i jej dopływów. Miejscowość otacza wspaniałe pasmo Jaworzyny Krynickiej oraz wzgórza Góry Parkowej, co sprawia, że na odwiedzających czekają tu niezapomniane widoki. Nic w tym dziwnego, że tak chętnie odwiedzają je turyści z całej Polski. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych kurortów, często określany zaszczytnym mianem "perły polskich uzdrowisk". 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Krynica-Zdrój, czyli perła polskich uzdrowisk

Krynica-Zdrój miano uzdrowiska zyskało za sprawą znakomitych wód leczniczych. Najpopularniejszą z nich jest bez wątpienia "Zuber", czyli woda o niezwykle wysokiej mineralizacji, którą poleca się osobom cierpiącym na schorzenia żołądka. Na miejscu znajdziecie cztery pijalnie: 

  • Główną (z wodami: Jan, Tadeusz, Słotwinka, Zuber i Zdrój Główny),
  • Jana (z wodami Józef i Jan),
  • Mieczysław (z wodą Mieczysław),
  • w Starych Łazienkach Mineralnych (z wodami Tadeusz, Słotwinka, Jan, Zuber i Zdrój Główny).

Przedstawiamy najpiękniejsze tężnie solankowe w Polsce. Najpiękniejsze tężnie solankowe w kraju. Jedna przypomina średniowieczny zamek

Co warto zobaczyć w Krynicy-Zdrój? 

Latem miejscowość zachęca do górskich spacerów i podziwiania wyjątkowych krajobrazów, a zimą zjeżdżają się tu miłośnicy białego szaleństwa. W końcu na miejscu znajdują się świetnie przygotowane trasy na Jaworzynie Krynickiej. Jednak choć wyjątkowe położenie jest już atrakcją samą w sobie, to uzdrowisko ma do zaoferowania o wiele więcej. 

Oto trzy kierunki, które pozwalają na ucieczkę przed zimą (Egipt) Ucieknij przed zimą za niewielkie pieniądze. Te miejsca to strzał w dziesiątkę

Na miejscu warto wybrać się m.in. do Muzeum Nikifora Krynickiego. Jest to willa, która zachwyca już z zewnątrz swoim charakterystycznym niebieskim kolorem. W środku możecie zobaczyć twórczość Nikifora (swoją drogą jednej z najsłynniejszych osób związanych z Krynicą-Zdrój) - jego obrazy, fotografie czy przedmioty osobiste. 

Ciekawym miejscem jest także Muzeum Zabawek. Znajduje się tu około 3 tys. niezwykłych eksponatów z różnych epok - niektóre pochodzą nawet z czasów starożytności. To fantastyczna atrakcja zarówno dla młodszych, jak i starszych. Odwiedźcie także tutejsze baseny termalne, wieżę widokową i przespacerujcie się krynickim deptakiem. Naprawdę warto. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: