Wyjątkowy okaz dumnie spacerował po bieszczadzkim lesie. "Bo szef czuwa"

Polskie lasy kryją wiele tajemnic, a spacerując po nich z telefonem bądź aparatem w ręce, możemy uchwycić wiele wspaniałych okazów - zwierząt czy roślin. Kolejny raz udało się to leśnikowi z Nadleśnictwa Baligród w Bieszczadach. Na jego nagraniu możemy zobaczyć wyjątkowe zwierzę.

Nadleśnictwo Baligród - jednostka organizacyjna Lasów Państwowych podległa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach - prężnie działa w mediach społecznościowych. Żądnym informacji ze świata lasów dostarcza wielu ciekawostek. Tak też było tym razem.

Zobacz wideo Dr Kostka: W strukturach zarządu Lasów Państwowych są ludzie, z którymi ciężko dojść do porozumienia

Bieszczady. Wspaniały okaz uchwycony na nagraniu

Leśnik Kazimierz Nóżka podczas spaceru po lesie zdołał uchwycić na nagraniu wielkiego żubra. Wideo nie bez powodu zostało zatytułowane "Spokój w terenie…". Widzimy bowiem żubra, który dumnie kroczy po swoim terenie. Zwierzę jest tak piękne, że nic dziwnego, że leśnik natychmiast chwycił za telefon.

Więcej wyjątkowych informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tragedia w Malezji Spali w namiotach, gdy osunęła się ziemia. Zginęło 25 osób

Nagranie spotkało się z pozytywnym odbiorem internautów.

Wędruje przez piękne leśne tereny - czegoś smacznego do jedzenia szuka
Robi obchód
Spokój w terenie i żubr odszedł bardzo spokojnie w sobie tylko wiadomym celu
Piękny, dostojny król puszczy
Bo szef czuwa

Żubry w Polsce. Projekt chroniący gatunek wciąż trwa

Pojawienie się żubra na terenie Nadleśnictwa Baligród (Bieszczady) nie jest jednak żadną anomalią. Lasy te obejmowane są przez projekt "Kompleksowa ochrona żubra w Polsce", który został przewidziany na lata 2019-2023 i który realizowany jest zgodnie ze standardem dobrych praktyk.

Otwarte trasy na narty biegowe. Kościelisko przygotowało ponad 10 km szlaków Otwarte trasy na narty biegowe. Kościelisko przygotowało ponad 10 km szlaków

Ochroną zostały objęte również inne istniejące wolne populacje żubra - białowieska, knyszyńska, borecka, augustowska oraz ta żyjąca na poligonie drawskim. Projekt obejmuje jednak nie tylko ochronę gatunku, ale również wypuszczenie nowych stad w Puszczy Rominckiej oraz w Lasach Janowskich. Trwają również działania ochronne w stosunku do żubrów żyjących w zagrodach.

Więcej o: