Ucieknij przed zimą za niewielkie pieniądze. Trzy kierunki, które kuszą ciepłą pogodą i widokami

Chociaż miłośnicy świątecznej atmosfery i białego szaleństwa mają powody do zadowolenia, to niektórzy już nie mogą doczekać się końca zimy. Tęsknimy za lżejszymi ubraniami i ciepłymi promieniami słońca. To doskonały czas, by zaplanować urlop i uciec przed mrozami... za niewielkie pieniądze.

Wyjazd do ciepłych krajów zimą zwykle kojarzy nam się z egzotycznymi, rajskimi kierunkami, a te zwykle stanowią spore obciążenie dla naszego budżetu. Znajdziemy jednak wiele miejsc w stosunkowo nieodległych lokalizacjach, które przywitają was przyjemną pogodą. To jak, gotowi, by naładować baterie? 

Gdzie na urlop zimą? Cypr zimą to znakomity pomysł

Jednym z kierunków, które warto rozważyć na zimowy wyjazd jest Cypr. Ten niewielki kraj położony we wschodniej części Morza Śródziemnego cechuje ciepły śródziemnomorski klimat. Dlatego też jest to idealne miejsce do odwiedzenia o każdej porze roku. 

W grudniu temperatury sięgają tu nawet 20 stopni Celsjusza. W styczniu termometry wskazują zazwyczaj o kilka oczek mniej. Zima stwarza więc idealne warunki do zwiedzania - nie będą przeszkadzać wam w tym tłumy turystów ani upały. A na Cyprze jest, co zwiedzać! Czekają tu na was wspaniałe góry, malownicze plaże, urokliwe miasteczka i antyczne zabytki. 

Gdzie jest ciepło zimą? Malta 

Malta jest uznawana za jedno z najbardziej słonecznych krajów Europy. Nic w tym dziwnego. Słońce świeci tu ponad 300 dni w roku! Zimą temperatury wahają się między 15 a 25 stopni, a co za tym idzie, możemy odpocząć tu od grubych, zimowych ubrań. To fantastyczny moment, by odwiedzić najpopularniejsze miejsca, zgubić się w tamtejszych uliczkach czy wybrać się na całodzienne wędrówki lub trekkingi. 

Tutaj nie zmarzniesz zimą. Wybierz się do Egiptu 

Egipt jest jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków. Jak wynikało z raportu przygotowanego przez Polską Izbę Turystyki, 8,8 proc. wszystkich rezerwacji w krajowych biurach podróży stanowiły wycieczki do Kraju Faraonów. Warto przyjechać tu nie tylko latem, ale i poza sezonem. 

Piramidy, sympatyczni mieszkańcy, wyjątkowe plaże i niezwykłe rafy koralowe - to te elementy przyciągają tu co roku milionów turystów. Nie zapominajmy też o wspaniałej pogodzie. Zimą możemy spodziewać się temperatur rzędu 23–25 stopni.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: