Spali w namiotach, gdy osunęła się ziemia. 25 osób nie żyje

Zwiększa się bilans ofiar tragedii, do której doszło na malezyjskim polu kempingowym w pobliżu stolicy Malezji, Kuala Lumpur. W wyniku osuwiska ziemi śmierć poniosło 25 osób. Do tej pory uratowano 61 poszkodowanych.

Szef lokalnej policji przekazał na konferencji prasowej, że 20 grudnia we wtorek w późnych godzinach wieczornych znaleziono ciało dziewczynki w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Znajdowało się na głębokości pięciu metrów. Trwają poszukiwania ostatnich ośmiu osób.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Jak informowało BBC, rodziny spały w namiotach, gdy w piątek ok. godz. 3:00 w nocy zeszły potężne zwały ziemi z wysokości ok. 30 metrów i pokryły powierzchnię ponad jednego hektara. Na miejscu pracowało ok. 400 ratowników, aby w błocie znaleźć zaginione rodziny. Do tragedii doszło na kempingu ekologicznej farmy znajdującej się w pobliżu miasta Batang Kali na obrzeżach Kuala Lumpur.

Komendant straży pożarnej, Norazam Khamis, przekazał, że podczas akcji ratowniczej znaleziono dwa ciała przytulone do siebie. Najprawdopodobniej matki i córki. Zaliha Mustafa, minister zdrowia poinformował, że jedną z rannych była kobieta w ciąży.

Kemping działał nielegalnie

Na kempingu nocowało 30 dzieci i 51 osób dorosłych. Okazało się, że działał nielegalnie. Właściciele mieli zgodę na prowadzenie jedynie gospodarstwa ekologicznego. Za złamanie prawa grozi im kara do 50 tys. ringgitów (11 318 dolarów - ok. 50 tys. zł).

Rząd zapewni pomoc finansową 

Malezyjski rząd wydał nakaz zamknięcia kempingów położonych wzdłuż rzek, wodospadów i zboczy w całej Malezji na siedem dni.

Na miejsce tragedii przybył premier Malezji Anwar Ibrahim. Zapowiedział, że bliscy ofiar i ranni otrzymają pomoc finansową.

Źródło: BBC

Więcej o: