Jak pakować walizkę przed podróżą? Pewnie nawet nie wiesz, że robisz to źle

Pakowanie walizek to jednocześnie banalna i trudna czynność. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w trakcie przygotowywania się do podróży może popełnić wiele błędów. O tym, jak się pakować i czego lepiej nie robić opowiedzieli eksperci z firmy produkującej walizki.

Lista rzeczy, które zwykle robimy niepoprawnie, jest bardzo długa. Od mycia włosów przez sprzątanie łazienki po kichanie… Kto by się spodziewał, że należy do niej również pakowanie walizek? Dla wielu osób to czynność banalna i mało skomplikowana. Nic dziwnego, że nie wyobrażają sobie, jak można robić to źle? Błędów, jakie można popełnić, jest jednak wiele. O tym, jak spakować walizkę, opowiedzieli eksperci firmy Antler, która od ponad 100 lat produkuje torby podróżne.

Zobacz wideo Jak spakować kosmetyczkę na wakacje?

Więcej sprawdzonych porad przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pakować walizkę? Pamiętaj o tym, zanim zaczniesz szykować rzeczy

Choć zabrzmi to banalnie, przed podróżą, nawet krótką, nigdy nie pakuj się bez sporządzenia szczegółowej listy rzeczy, których będziesz potrzebować. Dzięki temu upewnisz się, że nie zabierzesz ze sobą nadmiaru przedmiotów i zadbasz o to, by nie zapomnieć najważniejszych z nich. Listę zacznij sporządzać tydzień przed wyjazdem, by dokładnie przemyśleć niezbędne rzeczy i akcesoria i niczego nie pominąć.

Wybierasz się w podróż? Wcześniej sprawdź stan torby czy walizki

Tydzień przed zdecyduj również, jaką torbę lub walizkę będziesz zabierać w podróż i tego samego dnia upewnij się, że jest w dobrym stanie. Na pewno nie chcesz pakować się w biegu dzień przed wyjazdem, by zorientować się, że walizka ma uszkodzone kółka, rączka się nie wysuwa lub suwak przestał działać.

Pakowanie walizki. Te gadżety pomogą ułatwić zadanie 

Podczas pakowania sięgnij po specjalne torby do pakowania. To rozwiązanie, które coraz bardziej zyskuje na popularności. Nic dziwnego. Pokrowce i organizery pozwalają uporządkować rzeczy w torbie, walizce czy plecaku, zachować porządek w hotelu. Niektóre pomogą też zaoszczędzić miejsce w bagażu. Drobne przedmioty pakuj w małe organizery lub woreczki, by nie zagubiły się w torbie.

Jeśli często podróżujesz, trzymaj zawsze spakowaną kosmetyczkę i miej ją pod ręką. Dzięki temu nie zapomnisz o zapakowaniu szkieł kontaktowych czy szczoteczki do zębów. To oznacza niestety konieczność zdublowania niektórych akcesoriów, ale znacznie ułatwia pakowanie w przyszłości. Ładowarkę, słuchawki, szczoteczkę do zębów i pastę czy tabletki przeciwbólowe umieść w odpowiednich organizerach i trzymaj w bagażu podręcznym.

Więcej o: