Malediwy tańsze niż urlop nad polskim morzem? Influencer udowodnił, że to możliwe

Malediwy tańsze niż urlop na plaży w Stegnie? Choć brzmi to nieprawdopodobnie, zapaleni podróżnicy udowadniają, że można tanio zwiedzać ciepłe kraje i spełnić marzenie o wakacjach na egzotycznej wyspie bez całkowitego rujnowania budżetu. Udowodnił to m.in. tiktoker "zycienawyjezdzie".

Ceny w sezonie wakacyjnym nad polskim morzem potrafią szokować. Malediwy, zwane też perłą Oceanu Indyjskiego, są marzeniem wielu osób, nie tylko miłośników nurkowania. Urlop tam wydaje się jednak poza ich zasięgiem finansowym. Z kolei wyjazd do ciepłych krajów, który kosztuje mniej niż urlop nad Bałtykiem, brzmi nieprawdopodobnie. Okazuje się, że to możliwe - pod pewnymi warunkami.

Zobacz wideo Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Malediwy: wakacje budżetowe tańsze niż urlop nad polskim morzem

Przede wszystkim, lepiej nie brać pod uwagę najpopularniejszych i najdroższych kurortów i resortów. I cały wyjazd zaplanować samodzielnie. O tym, że wyjazd na Malediwy z przesiadką w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w maju kosztował mniej, niż wakacje nad Bałtykiem, opowiedział Damian, influencer, który w sieci posługuje się nickiem zycienawyjezdzie.

Uwierz, to nie takie trudne [...]. Wystarczy połączyć dobrze 4 loty, czyli najpierw z Krakowa lub Katowic do Abu Dhabi, potem stąd na Malediwy i powrót tak samo przez stolicę Emiratów do domu. Kosztowo idzie się zamknąć spokojnie do 1400 zł z bagażem podręcznym (bo po co więcej, skoro i tu, i tu ciepło), a w gratisie zwiedzacie jeszcze drugie państwo!

- zauważył influencer. Poradził też, jak dostać się na Malediwy. Wystarczy sprawdzić, o której kursują promy na wybraną wyspę.

Godziny odpływania promów sprawdzisz na każdej stronie www danej wyspy. Zwykle kursują 1 lub 2 razy dziennie, ale też nie w każdy dzień (w piątki np. żadne z powodów religijnych).

Co z noclegiem i posiłkami? Mężczyzna szczegółowo przedstawił swoje wydatki. Za cztery loty zapłacił 1142 zł, za trzy noce ze śniadaniami dla dwóch osób w hotelu na wyspie Gulhi zapłacił 490 zł. Posiłki (obiady) to koszt w granicach od 15 do 30 zł na osobę za dzień. Influencer dodatkowo zarezerwował nocleg po przylocie na wyspy (613,21 zł) i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (117,86 zł). Wybrał się również na organizowaną wycieczkę z nurkowaniem i podziwianiem żółwi, ryb i delfinów, która kosztowała go 180 zł. Łączny koszt całego wyjazdu wyniósł... 2497 zł dla dwóch osób. Koszt też można jednak zmniejszyć. Wstępy na rajskie plaże są darmowe, miłośnicy wygrzewania się na słońcu i biernego wypoczynku mogą więc liczyć na jeszcze tańszy wyjazd.

Tanie wakacje za granicą. Sposoby na zaoszczędzenie

Samodzielne planowanie zagranicznego urlopu bywa czasochłonne, ale, jak widać, pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Biura podróży oferują siedmiodniowy pobyt w hotelu na Malediwach za ok. 7000 złotych za osobę, choć koszty wakacji z ofertą all inclusive potrafią przekroczyć kilkanaście tysięcy. Warto więc pokusić się o próbę samodzielnego zaplanowania wyjazdu, choć na początek dobrze jest zasięgnąć porad kogoś z większym doświadczeniem.

Więcej o: