Ulice przemieniły się w lodowisko. Zamieniła więc buty na... łyżwy [WIDEO]

W minionych dniach zimowa aura dawała się we znaki w całej Polsce. Miasta przykrywały grube warstwy białego puchu, a na ulicach panował paraliż komunikacyjny. Tym razem w mediach społecznościowych pojawiają się materiały przedstawiające oblodzone chodniki. Niektórzy wykorzystują to, zamieniając buty na... łyżwy.

W poniedziałek, 19 listopada na facebookowym profilu Lubuskich Łowców Burz pojawiło się nagranie, które szybko stało się hitem. Obejrzało je już blisko milion internautów i skomentowało 1,6 tys. osób. Możemy na nim zobaczyć oblodzone chodniki w Krzyżu Wielkopolskim i niezwykle kreatywną mieszkankę.

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Lodowy armagedon. Gołoledź na pokryła chodniki

W wielu miejscach w Polsce marznące opady spowodowały gołoledź na jezdniach i chodnikach. Tak też stało się w województwie wielkopolskim. Pani Patrycja postanowiła wykorzystać trudne warunki w zaskakująco pomysłowy sposób. Założyła łyżwy i pomknęła chodnikiem pokrytym grubą warstwą lodu. Jak możemy zobaczyć na 30-sekundowym nagraniu - przemieszczanie się nie sprawiało jej najmniejszego problemu. 

Na chodnikach jest tyle lodu, że na łyżwach można jeździć

- napisali w opisie wideo Lubuscy Łowcy Burz.

No to w Polsce mamy teraz największe lodowisko w Europie

- dodali w komentarzu. 

Ekstremalne warunki w Europie. Mieszkańcy uprawiają sporty zimowe na ulicach

Kreatywność zauważalna jest nie tylko w Polsce, ale i w innych europejskich krajach. Niedawno informowaliśmy o burzy śnieżnej, która przewinęła się przez stolicę Finlandii. Około pół metra śniegu przykryło ulice Helsinek, co przyczyniło się do opóźnień autobusów i tramwai, a także odwołań niektórych kursów. Mieszkańcy postanowili poradzić sobie z paraliżem komunikacyjnym w inny sposób. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się nagrania ludzi, poruszających się po mieście na nartach. Jednak nie spodobało się to policji, która groziła śmiałkom mandatami. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl..

Więcej o: