Nie masz planów na sylwestra? Te trzy zagraniczne kierunki to świetny wybór na budżetowy wyjazd

Nie masz pomysłu na spędzenie sylwestra? To już ostatnia chwila na znalezienie noclegu i kupno biletów. Ceny w Polsce mogą niemile zaskoczyć, dlatego dobrym pomysłem jest wyjazd za granicę. Za przelot w obie strony i tygodniowy pobyt w hotelu kosztuje od 1500 zł. Oto kilka propozycji.

Wiele osób nie ma jeszcze planów na ostatni wieczór 2022 roku. Sylwester w polskich górach czy nad morzem to spory wydatek, szczególnie gdy nie udało nam się zarezerwować noclegu odpowiednio wcześniej. Znalezienie odpowiedniej oferty na ostatnią chwilę może być trudne. Na szczęście biura podróży nie zawodzą. Dobrym pomysłem na budżetowy wyjazd na sylwestra są te egzotyczne kierunki.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Więcej podobnych artykułów i pomysłów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sylwester za granicą. Pomysły na budżetowy wyjazd

Kierunkami, które warto rozważyć podczas planowania budżetowego wyjazdu, są Malta i Cypr. Lot na Maltę i siedmiodniowy pobyt w hotelu bez wyżywienia w ofercie last minute kosztuje od ok. 1500 zł za osobę. 7 dni w hotelu na Cyprze ze śniadaniami i przelotem kosztuje z kolei ok. 1700 zł za osobę. Wyloty dostępne są z Warszawy, Krakowa i innych polskich lotnisk, w zależności od oferty biura podróży. A co z pogodą? W stolicy Malty, Valletcie, w ostatnim tygodniu grudnia prognozują od 17 do 19 stopni Celsjusza. W Nikozji, stolicy Cypru, prognozowane jest ok. 18 stopni Celsjusza. Słoneczna i ciepła pogoda bez męczących upałów, typowych dla tych śródziemnomorskich wysp, w połączeniu ze stosunkowo tanim pobytem dają świetną opcję na budżetowy wyjazd na sylwestra. Wylot na Maltę czy Cypr to także świetny wybór dla fanów aktywnego wypoczynku, którzy jednak nie chcą marnować czasu na stanie w kolejkach i tłumie turystów. Poza sezonem atrakcje można podziwiać w spokoju. To jednak niejedyny pomysł na spędzenie urlopu w ciepłym kraju.

Sylwester pod palmami. Egipt króluje wśród zagranicznych kierunków urlopowych

Egipt cieszy się wśród planujących urlop Polaków ogromną popularnością niezmiennie od wielu lat. To szczególnie częsty wybór na spędzenie zimowego urlopu w cieple. W grudniu czy styczniu w Egipcie temperatura spada do ok. 25-28 stopni Celsjusza, jest więc o wiele przyjemniej, niż latem. Jednak nie tylko pogoda decyduje o popularności Egiptu. Za tygodniowe wczasy all inclusive zapłacimy tu od 2500 zł. Większość hoteli znajduje się nad morzem, organizują również wycieczki dla turystów, podczas których można odwiedzić Dolinę Królów czy Kair z muzeum i piramidami w Gizie.

Więcej o: