Jarmark i bożonarodzeniowe atrakcje. Miasto, które w grudniu zamienia się w świąteczną stolicę Europy

Jarmarki bożonarodzeniowe cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców miast, lecz także turystów. Ci zjeżdżają z całego świata, by odwiedzić najlepsze i najciekawsze. Jeden z najsłynniejszych jarmarków znajduje się w Zagrzebiu.

Zagrzeb, choć jest stolicą jednego z najpopularniejszych wakacyjnych i urlopowych kierunków Polaków, bywa często pomijana w trakcie podróży. Nic dziwnego, znajduje się z dala od najpopularniejszych kurortów nadmorskich. Ale rezygnowanie z tego miasta na rzecz Pragi czy Budapesztu to pomysł, przez który niestety wiele tracimy. Zagrzeb jednak piękny jest nie tylko latem. Zimą stolica Chorwacji staje się prawdziwym rajem dla miłośników świątecznych dekoracji i bożonarodzeniowego klimatu.

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zagrzeb: co warto zobaczyć zimą? Miasto zamienia się w stolicę świąt

Zagrzeb to idealny wybór na krótki wyjazd w świątecznym sezonie. Stolica Chorwacji słynie z bożonarodzeniowych jarmarków. To właśnie ta atmosfera sprawiła, że Zagrzeb stał się ulubionym kierunkiem dla miłośników świątecznych ozdób, przysmaków i lampek. Bogato udekorowane miejsca dają niepowtarzalną atmosferę, przesyconą duchem świąt. W czasie trwania jarmarku otwierają się stoiska ze świątecznymi i lokalnymi przysmakami, grzanym winem, pamiątkami, prezentami czy gorącą czekoladą.

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Zagrzebiu. Co warto zobaczyć?

Jarmark bożonarodzeniowy w Zagrzebiu trwa od października 2022 roku do 7 stycznia 2023 roku. W czasie Advent Zagreb można spróbować tradycyjnych świątecznych przysmaków, w tym paprenjaci - (pieprznych ciasteczek korzennych) czy vanilin kiflice (waniliowych półksiężyców). Uliczki w Zagrzebiu udekorowane są światełkami i lampkami, a wszystkie atrakcje znajdują się w niewielkiej odległości od siebie, dzięki czemu można je zwiedzić pieszo. Podczas zimowej wizyty w Zagrzebiu warto również przejechać się drugą najkrótszą kolejką linową. Podróż kolejką liczy sobie całe 66 metrów i trwa nieco ponad minutę. W Zagrzebiu znajduje się również jedyne na świecie Muzeum Zerwanych Związków, w którym prezentowane są przedmioty należące do dawnych par. Po zwiedzeniu ciekawych atrakcji i odwiedzeniu jarmarku warto zjeść tradycyjną potrawę świąteczną, którą jest indyk z mlinci.

 
Więcej o: