Podopiecznych poznańskiego zoo odwiedził już Święty Mikołaj. Zwierzaki otrzymały wyjątkowe prezenty

W grudniu obchodzimy święta Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją w Wigilię obdarowujemy się prezentami. Ten miły zwyczaj podchwycili pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego, którzy postanowili sprawić radość zwierzakom.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Święta, czas spędzony z bliskimi i wyczekiwane szczególnie przez najmłodszych prezenty sprawiają wiele radości. Pracownicy poznańskiego zoo postanowili sprawić odrobinę świątecznej radości także zwierzętom zamieszkującym ogród. Reakcja obdarowanych chwyta za serce!

Zobacz wideo Szadkowska: Nie ma miejsca na hodowlę klatkową w Unii Europejskiej

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Jak pielęgnować delikatną skórę dziecka Jak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka? Uwaga na codzienne czynności

Jadalna choinka w prezencie dla słonia

Ninio od 2009 roku jest rezydentem poznańskiego zoo. Uwielbiany nie tylko przez pracowników, ale i przez turystów słoń stał się prawdziwą maskotką zoo. Ninio w prezencie świątecznym dostał wyjątkową "choinkę". Na wybiegu słonia ustawiono gałązki, na których znalazły się jadalne "ozdoby". Film, pokazujący, jak Ninio zajada się bombkami z buraków czy marchewek, komentują internauci. 

Ninio jak zawsze elegancko i z klasą...
Piękna choinka i ozdoby bardzo smakują, gratuluję opiekunom super pomysłu.
Miał niezłą zabawę z tą choinką.
Z jaką piękna gracją te ozdoby są zdejmowane z choinki, super Ninio.

Zwierzaki rozpakowywały prezenty. Internauci: "Co za precyzja"

Świąteczne paczki otrzymały także małpy, lemury oraz tamandua. Wielką frajdę sprawiło im rozrywanie prezentowego papieru. 

Jakie fajne, od razu wiedziały, że trzeba papier rozerwać.
Co za precyzja w rozpakowywaniu. Opiekunowie się spisali.
Niesamowite jest, jak dobrze sobie radzą. Super.

- zachwycają się komentujący umieszczone na oficjalnym profilu poznańskiego zoo nagranie, na którym widać zmagania zwierząt. Pracownicy ogrodu zoologicznego nie zapomnieli także o najmniejszych podopiecznych. Mieszkańcy pawilony zwierząt nocnych otrzymali smaczne upominki. 

Czym się kierować podczas kupowania prezentów świątecznych, by nie popełnić gafy? (zdjęcie ilustracyjne) Czym się kierować podczas kupowania prezentów świątecznych, by nie popełnić gafy?

Więcej o: