Podopiecznych poznańskiego zoo odwiedził już Święty Mikołaj. Zwierzaki otrzymały wyjątkowe prezenty

W grudniu obchodzimy święta Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją w Wigilię obdarowujemy się prezentami. Ten miły zwyczaj podchwycili pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego, którzy postanowili sprawić radość zwierzakom.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Święta, czas spędzony z bliskimi i wyczekiwane szczególnie przez najmłodszych prezenty sprawiają wiele radości. Pracownicy poznańskiego zoo postanowili sprawić odrobinę świątecznej radości także zwierzętom zamieszkującym ogród. Reakcja obdarowanych chwyta za serce!

Zobacz wideo Szadkowska: Nie ma miejsca na hodowlę klatkową w Unii Europejskiej

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Jadalna choinka w prezencie dla słonia

Ninio od 2009 roku jest rezydentem poznańskiego zoo. Uwielbiany nie tylko przez pracowników, ale i przez turystów słoń stał się prawdziwą maskotką zoo. Ninio w prezencie świątecznym dostał wyjątkową "choinkę". Na wybiegu słonia ustawiono gałązki, na których znalazły się jadalne "ozdoby". Film, pokazujący, jak Ninio zajada się bombkami z buraków czy marchewek, komentują internauci. 

Ninio jak zawsze elegancko i z klasą...
Piękna choinka i ozdoby bardzo smakują, gratuluję opiekunom super pomysłu.
Miał niezłą zabawę z tą choinką.
Z jaką piękna gracją te ozdoby są zdejmowane z choinki, super Ninio.

Zwierzaki rozpakowywały prezenty. Internauci: "Co za precyzja"

Świąteczne paczki otrzymały także małpy, lemury oraz tamandua. Wielką frajdę sprawiło im rozrywanie prezentowego papieru. 

Jakie fajne, od razu wiedziały, że trzeba papier rozerwać.
Co za precyzja w rozpakowywaniu. Opiekunowie się spisali.
Niesamowite jest, jak dobrze sobie radzą. Super.

- zachwycają się komentujący umieszczone na oficjalnym profilu poznańskiego zoo nagranie, na którym widać zmagania zwierząt. Pracownicy ogrodu zoologicznego nie zapomnieli także o najmniejszych podopiecznych. Mieszkańcy pawilony zwierząt nocnych otrzymali smaczne upominki. 

Więcej o: