Wyjątkowe ogrody świateł. Rozjaśniają długie zimowe wieczory i zachwycają odwiedzających

Migoczą, błyszczą i rewelacyjnie wpisują się w świąteczną zimową scenerię. Ogrody świateł z roku na rok zyskują popularność. Nic dziwnego, nie tylko robią wrażenie, ale są także świetną scenerią do klimatycznych fotografii.

Krótkie i mroźne dni nie zachęcają do spacerów. Aby to zmienić, warto wybrać odpowiedni cel wycieczki. Parki świateł, w których znajdują się barwne iluminacje, co roku przyciągają wielu turystów. Trudno się dziwić, w tych miejscach można poczuć prawdziwy klimat świąt. 

Zobacz wideo Tajemnice warszawskiego Parku Fontann. Zeszliśmy do podziemi, aby zobaczyć, jak wygląda obsługa show

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Magiczny ogród w Gdyni. Spotkasz tu Kapelusznika

Motywy z Alicji w Krainie Czarów w świetlnej odsłonie - te atrakcje dla odwiedzających przygotował ogród świateł w Gdyni. Spacerowicze mogą odwiedzić ponad dwadzieścia instalacji rodem z Krainy Czarów. Nie brakuje Zamku Królowej Kier, czy Kota z Cheshire. Można odwiedzić także świetlną łąkę i wyjątkową multimedialną choinkę. Na najmłodszych czeka także gra, która pozwoli im lepiej poznać bohaterów bajki. Warto podkreślić, że wstęp do parku świateł jest płatny. Podobne parki, nawiązujące jednak do innych popularnych bajek, znajdują się także w innych polskich miastach. W Warszawie wykorzystano motyw Królewny Śnieżki, a w Krakowie Piotrusia Pana.

Królewski Ogród Światła w Warszawie

Już od października mieszkańcy Warszawy oraz turyści mają okazję podziwiać iluminacje w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie. A jest co podziwiać! Z kolorowych świecących diody ułożono misterne obrazki. Niezwykłą atmosferę potęguje spacer ponad siedemdziesięciometrowym tunelem, w którym pobrzmiewa muzyka klasyczna. W tym roku do grona atrakcji dołączyły także interaktywne atrakcje. Warto także dodać, że w weekendy i święta na fasadzie Pałacu Wilanowskiego można podziwiać pokazy mappingów. Ceny za wstęp do ogrodu światła są uzależnione od dni tygodnia. Od poniedziałku do czwartku normalny bilet kosztuje 20 zł. W weekendy wejściówkę można nabyć za 40 zł. Dzieci do szóstego roku życia wchodzą za darmo. 

Parki Miliona Świateł w Zabrzu i w Łodzi

Świetlny Labirynt w kształcie serca, a także rozmaite atrakcje, nawiązujące do Królowej Śniegu. Znajdujący się w Kąpielisku Leśnym w Zabrzu Park Miliona Świateł z pewnością przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym odwiedzającym. Park można zwiedzać od środy do czwartku w godzinach 16:00-21:00, w piątki i soboty od godziny 15:00 do 22:00, a także w niedzielę w godzinach 15:00-21:00. Wstęp do parku jest płatny. Za bilet normalny zapłacimy 35 zł, za ulgowy 29 zł. Nieco drożej jest w weekendy. Od piątku do niedzieli wstęp kosztuje 39 oraz 35 zł. Park Miliona Świateł można zwiedzać także w Łodzi. Tam iluminacje nawiązują jednak do Alicji w Krainie Czarów. 

Więcej o: