Te błędy najczęściej popełniają początkujący narciarze. Uniknij ich przed pierwszym szusowaniem

Zimowa aura sprawiła, że miłośnicy białego szaleństwa już mogą oddawać pierwsze zjazdy na nartach. To także czas, kiedy wiele osób myśli o rozpoczęciu swojej przygody z szusowaniem. Jednak jak się do tego odpowiednio przygotować? Poznajcie najpopularniejsze błędy popełniane przez początkujących.

Co roku Polacy chętnie wybierają się na południe, by szusować po najpiękniejszych stokach narciarskich w kraju. Nic w tym dziwnego. Narciarstwo to nie tylko doskonała forma aktywnego wypoczynku, ale i sposób na spędzenie czasu z bliskimi. Wiecie, że w trakcie godzinnej jazdy możecie spalić nawet 500 kilokalorii? Dbanie o sylwetkę i samodyscyplinę, a to wszystko w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Zanim jednak zaczniecie przygodę z tym niezwykłym sportem, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. 

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Najpopularniejsze błędy na nartach, czyli porywanie się z motyką na słońce

Wielu początkujących popełnia pewne, często powtarzające się błędy, na które zwróciła uwagę Sarah Kuta, zaawansowana narciarka. Na łamach portalu Insider przyznała, że często odpuszczamy lekcje z instruktorem. To duży błąd. Tego typu zajęcia pomagają opanować podstawowe techniki jazdy, które następnie można rozwijać samodzielnie. Dzięki temu możemy uniknąć frustracji czy nabawienia się kontuzji.  

Czym się kierować podczas kupowania prezentów świątecznych, by nie popełnić gafy? (zdjęcie ilustracyjne)Czym się kierować podczas kupowania prezentów świątecznych, by nie popełnić gafy?

Wiele osób przecenia swoje możliwości. Już na początku marzymy o szybkich i fascynujących zjazdach, dlatego często wybieramy trudniejsze trasy. Korzystanie z miejsc dla zaawansowanych może być niebezpieczne - kłopoty może nam sprawić m.in. kontrolowanie prędkości czy wyrabianie na skrętach. 

Chociaż uważam, że ważne jest, aby naciskać na siebie, aby robić postępy, zalecam, aby poczuć się komfortowo na jednym poziomie, zanim spróbujesz przejść na wyższy

- czytamy na łamach Insidera

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Narciarka zwróciła uwagę, że wielu początkujących zakłada... nieodpowiednie skarpetki. Chociaż może wydawać się to dość błahy błąd, to jest to przepis na zmarźnięte i obolałe stopy. Warto zaopatrzyć się w wełniane skarpety z amortyzowanymi podeszwami oraz pozwalającą oddychać siatką. 

Zaczynając przygodę z narciarstwem, nie powinno zapominać się także o kasku. Podczas szusowania osiąga się duże prędkości - niezwykle łatwo więc spowodować wypadek, szczególnie na początku naszej drogi. Istotne więc jest odpowiednie chronienie głowy. 

Bezmyślni turyści ignorują zagrożenia."Ignorują, że lawina przecięła szlak". Bezmyślni turyści ruszają w góry zimą

Na zimowy wyjazd powinniśmy zaopatrzyć się również w krem z filtrem. Nawet zimą w górach słońce świeci dosyć intensywnie, a ze względu na usytuowanie ośrodków na dużych wysokościach promienie są szkodliwsze dla skóry. Sprawdźcie też prognozę pogody na dany dzień. Dzięki temu możecie ubrać się tak, by nie zmarznąć ani przegrzać się podczas szusowania. Nie zapominajcie też o odpowiednim nawodnieniu i odżywieniu organizmu. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: