Chcesz kupić pałac? W Wielkopolsce możesz przebierać w ofertach. Na liście bajkowa rezydencja

Marzysz o tym, by stać się właścielem pałacu? Mamy dobrą wiadomość! W twoich żyłach wcale nie musi płynąć błękitna krew. W naszym kraju nie brak bowiem podobych obiektów, które są wystawione na sprzedaż.

Okazałe budowle, przestronne wnętrza i ogromne posesje - mieszkanie w prawdziwym pałacu marzy się wielu osobom. Trudno się dziwić, kto nie chciałby stać się właścicielem rezydencji w malowniczej okolicy? Okazuje się, że to marzenie można spełnić. W województwie wielkopolskim pojawiło się bowiem kilka pałaców na sprzedaż. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Pałace na sprzedaż. Wielkie rezydencje i... wielkie remonty

Ceny wystawionych na sprzedaż rezydencji często są zaskakująco niskie. Ale kupno pałacu to jedno. Drugą kwestią jest jego remont. A większości z wystawionych na sprzedaż rezydencji przyda się co najmniej porządne odświeżenie. Co więcej, to zadanie może być trudniejsze, niż się wydaje. Część nieruchomości znajduje się bowiem w rejestrze zabytków, więc wszystkie przeprowadzane tam prace, muszą uzyskać akcept konserwatora. Osoby, które podejmą się tego wyzwania, mogą nie tylko zamieszkać w pałacu, ale i na nim zarabiać. Takie obiekty świetnie sprawdzą się w roli hoteli, czy obiektów wypoczynkowych.

Jak pielęgnować delikatną skórę dziecka Jak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka? Uwaga na codzienne czynności

Bajkowy pałac, czy nawiedzony dwór? Jest w czym wybierać!

Jedną z rezydencji, która wciąż szuka właściciela, jest niezwykły pałac w Kruszewie. Otoczona wyjątkowo uroczym parkiem nieruchomość z okrągłą, bajkową wieżą to jednak nie wszystko. Osoba, która zdecyduje się wydać blisko 2,5 mln złotych stanie się także posiadaczem m.in. folwarku i kotłowni. 

Jeśli disneyowskie klimaty to nie do końca twoja bajka, zwróć uwagę na nieco mroczniejszą pozycję. Zabytkowy pałac w Karczewie zachwyca zachowanymi do dziś głównymi schodami, które prowadzą na piętro rezydencji. Nieruchomość robi piorunujące wrażenie, a aurę tajemniczości potęguje fakt, że, jak podaje portal gloswielkopolski.pl, materiał nagrywali tam youtuberzy, poszukujący paranormalnych zjawisk. Obiekt został wystawiony na sprzedaż za blisko 1,7 mln zł. 

Nieco mniej, bo 1,5 mln zł, należy zapłacić za pałac w Pakosławiu. O tym miejscu również krążą niepokojące legendy, miejscowi twierdzą, że można tam spotkać Czarną Damę, czyli dawna właścicielka posiadłości: Emilia Sczaniecka. Tutaj z pewnością odnajdą się osoby, które nie przepadają za zgiełkiem. Nieruchomość oddalona jest bowiem od głównej drogi. 

Jak kąpać dziecko Jak kąpać dziecko, które ma problemy skórne? Wskazówki dla rodziców

Więcej o: