Akademię Nevermore zwiedzisz za niewielką opłatą. Szkoła z serialu "Wednesday" istnieje naprawdę

Serial "Wednesday", który zadebiutował na platformie Netfliks, bije ostatnio rekordy popularności. Okazuje się, że może być gratką także dla fanów podróży. Zamek, w którym rozgrywa się akcja istnieje naprawdę i teraz każdy fan serialowej adaptacji będzie mógł go odwiedzić.

Serial, w którym w rolę pochodzącej z mrocznej rodziny Addamsów nastolatki wciela się Jenna Ortega, stał się prawdziwym hitem. Zachwyceni widzowie dopytują o kolejny sezon, a internauci kopiują styl ubioru i fryzurę głównej bohaterki. Viralem stał się także taniec tytułowej Wednesday. Twórcy serialu poszli o krok dalej. Przekazali fanom, że zamek, który na potrzeby serialu stał się Akademią Nevermore, istnieje naprawdę. 

Zobacz wideo "Wednesday" - nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Suzuki silniki zaburtowe Inwestycja, która zwróci się już za parę miesięcy. Pieniądze to sprawa drugorzędna

Serialowa szkoła z siedzibą w Rumunii

Serialowa szkoła, do której uczęszcza Wednesday, czyli Akademia Nevermore, mieści się w okazałym zamku. Obiekt nie został wybudowany na potrzeby produkcji, wręcz przeciwnie. Twórcy serialu stworzyli plan zdjęciowy w rumuńskim zamku Cantacuzino zlokalizowanym w miejscowości Busteni. 

Zamek wybudowano w 1911 roku, a jego pierwszym właścicielem był książę oraz premier Gheorghe Grigore Cantacuzino. Jak podaje serwis historia.org.pl "zamek powstał w miejsce pałacyku myśliwskiego, z którego rodzina Cantacuzino korzystała najczęściej w trakcie drogi z Bukaresztu do Braszowa. Do 1930 r. zamek służył jako letnia rezydencja rodziny księcia Cantacuzino. Po II wojnie światowej, w 1948 r. zamek został upaństwowiony i stał się sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych." 

Mimo upływu lat twierdza nadal robi piorunujące wrażenie. Wzrok przyciąga także rozległy na ponad trzy hektary dziedziniec oraz zadbany ogród, w którym znajduje się kilka stawów.

Rola dotyku w rozwoju dziecka Dotyk w rozwoju dziecka, dlaczego jest tak ważny i jaki ma wpływ na malucha

Akademię Nevermore zwiedzisz za drobną opłatą

Okazała budowla jeszcze do niedawna była remontowana, i co się z tym wiąże, niedostępna dla zwiedzających. Obecnie zamek otwarto, a w jego progi mogą zaglądać ciekawscy fani produkcji. Wstęp jest jednak płatny. Za normalny bilet wstępu należy zapłacić niecałe 40 złotych, z kolei opcja ulgowa to koszt nieco ponad 20 zł. Warto podkreślić, że nieco mniej zapłacą najmłodsi odwiedzający - koszt wejściówki dla dzieci od siódmego roku życia to ok. 15 zł. Młodsze maluchy mogą wejść odwiedzić zamek za darmo. 

Więcej o: