Akademię Nevermore zwiedzisz za niewielką opłatą. Szkoła z serialu "Wednesday" istnieje naprawdę

Serial "Wednesday", który zadebiutował na platformie Netfliks, bije ostatnio rekordy popularności. Okazuje się, że może być gratką także dla fanów podróży. Zamek, w którym rozgrywa się akcja istnieje naprawdę i teraz każdy fan serialowej adaptacji będzie mógł go odwiedzić.

Serial, w którym w rolę pochodzącej z mrocznej rodziny Addamsów nastolatki wciela się Jenna Ortega, stał się prawdziwym hitem. Zachwyceni widzowie dopytują o kolejny sezon, a internauci kopiują styl ubioru i fryzurę głównej bohaterki. Viralem stał się także taniec tytułowej Wednesday. Twórcy serialu poszli o krok dalej. Przekazali fanom, że zamek, który na potrzeby serialu stał się Akademią Nevermore, istnieje naprawdę. 

Zobacz wideo "Wednesday" - nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Serialowa szkoła z siedzibą w Rumunii

Serialowa szkoła, do której uczęszcza Wednesday, czyli Akademia Nevermore, mieści się w okazałym zamku. Obiekt nie został wybudowany na potrzeby produkcji, wręcz przeciwnie. Twórcy serialu stworzyli plan zdjęciowy w rumuńskim zamku Cantacuzino zlokalizowanym w miejscowości Busteni. 

Zamek wybudowano w 1911 roku, a jego pierwszym właścicielem był książę oraz premier Gheorghe Grigore Cantacuzino. Jak podaje serwis historia.org.pl "zamek powstał w miejsce pałacyku myśliwskiego, z którego rodzina Cantacuzino korzystała najczęściej w trakcie drogi z Bukaresztu do Braszowa. Do 1930 r. zamek służył jako letnia rezydencja rodziny księcia Cantacuzino. Po II wojnie światowej, w 1948 r. zamek został upaństwowiony i stał się sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych." 

Mimo upływu lat twierdza nadal robi piorunujące wrażenie. Wzrok przyciąga także rozległy na ponad trzy hektary dziedziniec oraz zadbany ogród, w którym znajduje się kilka stawów.

Akademię Nevermore zwiedzisz za drobną opłatą

Okazała budowla jeszcze do niedawna była remontowana, i co się z tym wiąże, niedostępna dla zwiedzających. Obecnie zamek otwarto, a w jego progi mogą zaglądać ciekawscy fani produkcji. Wstęp jest jednak płatny. Za normalny bilet wstępu należy zapłacić niecałe 40 złotych, z kolei opcja ulgowa to koszt nieco ponad 20 zł. Warto podkreślić, że nieco mniej zapłacą najmłodsi odwiedzający - koszt wejściówki dla dzieci od siódmego roku życia to ok. 15 zł. Młodsze maluchy mogą wejść odwiedzić zamek za darmo. 

Więcej o: