Najpiękniejsze miasta w Polsce do odwiedzenia zimą. Te dwa miejsca przypominają magiczne krainy z baśni

Wzgórza pokryte białym puchem, połyskujące w blasku słońca zamarznięte jeziora i mnóstwo atrakcji. Wiele miejsc w Polsce zyskuje na uroku, kiedy na zewnątrz wyczuwalna jest zimowa aura. Które z nich warto odwiedzić w najbliższym czasie?

Kiedy dni robią się coraz krótsze, a na zewnątrz panują coraz niższe temperatury, wiele osób marzy o ucieczce do ciepłych krajów. Jednak zdaniem miłośników zimowej atmosfery, to właśnie teraz zaczyna się najlepszy czas na zwiedzanie zakamarków Polski. Miasta przemieniają się w lodowe krainy niczym z baśni Hansa Christiana Andersena. Poznajcie nasze dwie propozycje na zimowy urlop. 

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Gdzie na zimowy urlop? Karpacz

Karpacz to malownicze miasto położone w województwie dolnośląskim, u stóp Karkonoszy, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Turystów zachwycają tu piękne szlaki, bajkowe krajobrazy i wiele atrakcji. Chociaż warto przyjechać tu o każdej porze roku, to trzeba przyznać, że zimą można odkryć zupełnie inne oblicze tej miejscowości. 

W Karpaczu odnajdą się przede wszystkim miłośnicy białego szaleństwa. Czekają tu na was wspaniałe stoki, lodowisko, a także atrakcje, takie jak przejażdżka kuligiem czy skuterami śnieżnymi. Nie brakuje tu również ciekawych miejsc. Udajcie się na spacer do świątyni Wang, której historia sięga XII wieku, do Muzeum Sportu i Turystyki lub uwielbianego przez dzieci Western City. 

Beskidy zimą. Wybierz się do Szczyrku

Szczyrk jest niewątpliwie jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Beskidzie Śląskim, szczególnie w sezonie zimowym. Możecie skorzystać tu nie tylko z bogatej oferty narciarskiej, ale i wybrać się na spacer na urokliwe szczyty, takie jak Klimczok czy Skrzyczne.

Będąc tu, koniecznie odwiedźcie dwustuletnie Sanktuarium św. Jakuba, zabytkowy cmentarz czy Galerię Pod Aniołkiem znanego rzeźbiarza Józefa Więzika. Fanów zabytkowych motocykli z pewnością zainteresuje Chata w Dechę - regionalna izba techniki.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: