Na Podhalu ruszają kolejne wyciągi. Narciarzy czeka jednak niemiłe zaskoczenie

Dobre informacje dla narciarzy i fanów sportów zimowych. Na Podhalu w najbliższy weekend ruszają kolejne wyciągi. Zjeżdżać będzie można już nie tylko w Białce Tatrzańskiej, lecz także na Gubałówce czy Polanie Szymoszkowej. Niemiłym zaskoczeniem mogą okazać się ceny skipassów.

W najbliższy weekend na Podhalu mają zostać uruchomione kolejne wyciągi narciarskie. Do czynnych już pierwszych tras w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej czy Małem Cichem dołączają kolejne, m.in. na Gubałówce, Polanie Szymoszkowej czy Harendzie. Zaskoczeniem mogą być jednak ceny skipassów.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej wiadomości narciarskich przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na narty w Polsce? W Tatrach ruszają kolejne wyciągi

W ostatni weekend tj. 10-11 grudnia, na Podhalu uruchomiono już pierwsze wyciągi narciarskie. W Białce Tatrzańskiej kursują trzy koleje krzesełkowe, czynne są też pierwsze trasy. Również Bukowina Tatrzańska rozpoczęła sezon narciarski. W najbliższy weekend, od 17 grudnia, uruchomione mają zostać wyciągi na Gubałówce, Polanie Szymoszkowej i Harendzie w Zakopanem oraz na Jaworzynie Krynickiej, w Jurgowie, Kluszkowcach, Słotwinach i Wierchomli. Kolejne wyciągi mają zostać uruchomione również w Białce Tatrzańskiej.

Wstrzymać się jeszcze muszą chętni do zjazdów z Kasprowego Wierchu. Do uruchomienia wyciągów w Dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej potrzeba jeszcze ok. 80 cm śniegu. Z uwagi na położenie w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego i konieczność ochrony przyrody, stoków na Kasprowym nie można sztucznie naśnieżać.

Narciarze mogą już korzystać z pierwszych stoków.Narciarze już niedługo poszusują w Karkonoszach. Znamy datę rozpoczęcia sezonu

Skipass: Tatry Super Ski. Ceny mocno w górę

Niemiłą niespodzianką dla miłośników nart i sportów zimowych są aktualne ceny skipassów. Te w tym sezonie wzrosły średnio o ok. 20 proc. w stosunku do ubiegłego sezonu. Jak wygląda cennik skipassów Tatry Super Ski, które obejmują 18 największych stacji narciarskich na Podhalu?

  • Karnet na 14 dowolnych dni w sezonie: normalny 1699 zł, ulgowy 1500 zł.
  • Karnet 1-dniowy w sezonie niskim (do 24 grudnia): normalny 125 zł, ulgowy 115 zł.
  • Karnet 1-dniowy w sezonie wysokim (od 24 grudnia do 12 marca): normalny 155 zł, ulgowy 145 zł.
  • Karnet 3-dniowy w sezonie niskim: normalny 330 zł, ulgowy 300 zł.
  • Karnet 3-dniowy w sezonie wysokim: normalny 425 zł, ulgowy 395 zł.
  • Karnet 7-dniowy w sezonie niskim: normalny 680 zł, ulgowy 610 zł
  • Karnet 7-dniowy w sezonie wysokim: normalny 870 zł, ulgowy 800 zł.

Karnety w top sezonie, tj. Od 25 grudnia 2022 roku do 8 stycznia 2023 roku, są jeszcze droższe. Za jednodniowy karnet normalny zapłacimy 165 zł (ulgowy 10 zł taniej), trzydniowy to koszt 455 zł.

Przygotowanie jednośladu do zimyJak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

Więcej o: