Na Podhalu ruszają kolejne wyciągi. Narciarzy czeka jednak niemiłe zaskoczenie

Dobre informacje dla narciarzy i fanów sportów zimowych. Na Podhalu w najbliższy weekend ruszają kolejne wyciągi. Zjeżdżać będzie można już nie tylko w Białce Tatrzańskiej, lecz także na Gubałówce czy Polanie Szymoszkowej. Niemiłym zaskoczeniem mogą okazać się ceny skipassów.

W najbliższy weekend na Podhalu mają zostać uruchomione kolejne wyciągi narciarskie. Do czynnych już pierwszych tras w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej czy Małem Cichem dołączają kolejne, m.in. na Gubałówce, Polanie Szymoszkowej czy Harendzie. Zaskoczeniem mogą być jednak ceny skipassów.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej wiadomości narciarskich przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na narty w Polsce? W Tatrach ruszają kolejne wyciągi

W ostatni weekend tj. 10-11 grudnia, na Podhalu uruchomiono już pierwsze wyciągi narciarskie. W Białce Tatrzańskiej kursują trzy koleje krzesełkowe, czynne są też pierwsze trasy. Również Bukowina Tatrzańska rozpoczęła sezon narciarski. W najbliższy weekend, od 17 grudnia, uruchomione mają zostać wyciągi na Gubałówce, Polanie Szymoszkowej i Harendzie w Zakopanem oraz na Jaworzynie Krynickiej, w Jurgowie, Kluszkowcach, Słotwinach i Wierchomli. Kolejne wyciągi mają zostać uruchomione również w Białce Tatrzańskiej.

Wstrzymać się jeszcze muszą chętni do zjazdów z Kasprowego Wierchu. Do uruchomienia wyciągów w Dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej potrzeba jeszcze ok. 80 cm śniegu. Z uwagi na położenie w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego i konieczność ochrony przyrody, stoków na Kasprowym nie można sztucznie naśnieżać.

Skipass: Tatry Super Ski. Ceny mocno w górę

Niemiłą niespodzianką dla miłośników nart i sportów zimowych są aktualne ceny skipassów. Te w tym sezonie wzrosły średnio o ok. 20 proc. w stosunku do ubiegłego sezonu. Jak wygląda cennik skipassów Tatry Super Ski, które obejmują 18 największych stacji narciarskich na Podhalu?

  • Karnet na 14 dowolnych dni w sezonie: normalny 1699 zł, ulgowy 1500 zł.
  • Karnet 1-dniowy w sezonie niskim (do 24 grudnia): normalny 125 zł, ulgowy 115 zł.
  • Karnet 1-dniowy w sezonie wysokim (od 24 grudnia do 12 marca): normalny 155 zł, ulgowy 145 zł.
  • Karnet 3-dniowy w sezonie niskim: normalny 330 zł, ulgowy 300 zł.
  • Karnet 3-dniowy w sezonie wysokim: normalny 425 zł, ulgowy 395 zł.
  • Karnet 7-dniowy w sezonie niskim: normalny 680 zł, ulgowy 610 zł
  • Karnet 7-dniowy w sezonie wysokim: normalny 870 zł, ulgowy 800 zł.

Karnety w top sezonie, tj. Od 25 grudnia 2022 roku do 8 stycznia 2023 roku, są jeszcze droższe. Za jednodniowy karnet normalny zapłacimy 165 zł (ulgowy 10 zł taniej), trzydniowy to koszt 455 zł.

Więcej o: