Polska zyska atrakcję na skalę światową. Powstanie tu najwyższa wieża swobodnego spadania na świecie

Już niedługo niedaleko Olsztynka rozpocznie się budowa gigantycznej atrakcji, która ma przyciągać nawet milion odwiedzających rocznie. W Łutynówku powstanie park rozrywki z najwyższą wieżą swobodnego spadania na świecie. Obiekt ma liczyć aż 150 metrów wysokości.

Najlepsze parki rozrywki przyciągają tłumy turystów spragnionych niezwykłej atmosfery i dreszczyku emocji towarzyszącego szybkim przejażdżkom. Jedno z takich miejsc ma powstać na Warmii i Mazurach, pod Olsztynkiem. Inwestorem jest spółka Ptak S.A, która odpowiada m.in. za park tematyczny Mandoria w Rzgowie. 

Zobacz wideo Energylandia - tak wyglądają procedury bezpieczeństwa w parku

Pod Olsztynkiem powstanie park rozrywki

Spółka Ptak S.A nabyła 300 hektarów ziemi po byłym PGR-ze w Łutynówku. To właśnie tutaj ma powstać nowe miejsce, które ma przyciągać nie tylko turystów z całej Polski, lecz także z całego świata.  

To ma być naprawdę duży park rozrywki. Według przedstawionej nam przez inwestora koncepcji będzie mieścił się zarówno w budynku, jak i na wolnym powietrzu. Będzie powstawał etapami

- mówił starosta olsztyński Andrzej Abako, cytowany przez "Gazetę Olsztyńską". 

Miejsce ma nie tylko bawić, lecz także uczyć. Inwestor chce, żeby był to park tematyczny, w którym odwiedzający mogliby dowiedzieć się więcej na temat historii Warmii i Mazur. W końcu region ten ma za sobą niezwykle ciekawą przeszłość. To tutaj w XIII wieku przybyli Krzyżacy, a w XVI wieku odbyła się jedna z największych walk w historii średniowiecznej Europy - bitwa pod Grunwaldem. 

Koszt parku rozrywki ma wynieść kilkaset milionów złotych, a radni uchwalili już plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiającego inwestycję.

Najwyższa wieża swobodnego spadania na świecie

Na miejscu ma pojawić się także atrakcja dla miłośników adrenaliny. Wzniesiona zostanie tu gigantyczna wieża swobodnego spadania. Ma mierzyć aż 150 metrów i być największym tego typu obiektem na świecie. Na czym to polega? Chętni siadają w gondolach, które powoli unoszą się w kierunku szczytu wieży, po czym niespodziewanie ruszają w dół. Tuż przed ziemią aktywowane są hamulce spowalniające jazdę. 

Obecny rekordzista znajduje się w parku Six Flags Great Adventure w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsza wieża liczy 126 metrów wysokości, co oznacza, że projekt, który powstanie pod Olsztynkiem, pokona ją o 24 metry. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: