Była gwiazdą Wimbledonu. Dziś podróżuje po świecie w mercedesie przerobionym na kamper

Vanlife, czyli zwiedzanie świata w vanie i życie na kilku metrach kwadratowych, zyskuje coraz więcej zwolenników. Jedną z nich jest brytyjska tenisistka, Annabel Croft. Razem z mężem postanowili przerobić używanego mercedesa na kamper.

Podróżowanie vanem, zwiedzanie świata na czterech kółkach i mieszkanie na kilku metrach kwadratowych cieszy się coraz większą popularnością również wśród gwiazd. Jedną z nich jest brytyjska tenisistka, Annabel Croft, która zdecydowała się na zakup vana. Dziś podróżuje w samodzielnie odremontowanym mercedesie.

Zobacz wideo Kosztuje tyle co kawalerka? Być może. Ale kawalerką nie pojedziesz w siną dal. Sprawdzamy kultowego VW Californię

Więcej podobnych ciekawostek przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Była gwiazdą Wimbledonu. Dziś podróżuje w mercedesie przerobionym na kamper

Annabel Croft to brytyjska tenisistka i prezenterka telewizyjna. W 1984 roku została mistrzynią juniorskiego Wimbledonu, w 1985 roku została sklasyfikowana na 24 miejscu w rankingu najlepszych tenisistek. W wieku 21 lat zdecydowała się na zakończenie kariery w sporcie. Przez wiele lat prowadziła programy w brytyjskiej telewizji. Podczas trzeciego lockdownu razem z mężem, bankierem Melem Colemanem, zdecydowała się na zakup Mercedesa Sprintera i przerobienie go na kamper.

Nigdy nie biwakowałam, nie wiedziałam nic o renowacji vana, ale zaczęłam oglądać filmy na YouTube i po prostu nie mogłam przestać. Obejrzenie tych wszystkich filmów było przytłaczające, ale fajnie było zobaczyć, co można zrobić z tak małą przestrzenią

- wyznała Annabel w rozmowie z portalem The Sun. Para kupiła używanego vana za 13 500 funtów (ok. 73 tys. złotych). Małżeństwu w renowacji pomagał ich przyjaciel i świadek na ich ślubie, Guy Barron. Renowacja zajęła im trzy miesiące i kosztowała 12 tys. funtów (64 tys. zł). Annabel i Mel w vanie, który nazwali Vannabel, zwiedzili Wielką Brytanię. Mają jednak wielkie plany na przyszłość. Chcą odwiedzić Irlandię i pojechać do Hiszpanii. Zimą mieszkają w domu, ale mimo to udekorowali samochód świątecznymi ozdobami.

 
 

Vanlife, czyli zwiedzanie świata w kamperze. To rozwiązanie nie dla każdego

Vanlife, czyli podróżowanie vanem i mieszkanie w kamperze, zyskuje popularność na całym świecie, również w Polsce. Choć zakup odpowiedniego pojazdu, remont i przystosowanie go do potrzeb to spory koszt, zwolennicy zwracają uwagę na zalety związane z takim stylem życia. To przede wszystkim wolność, możliwość zwiedzania świata na własnych warunkach. Nie jest to jednak rozwiązanie dobre dla każdego. Mała przestrzeń i konieczność szukania źródeł zarobku mogą skutecznie zniechęcić do takiego pomysłu.

Więcej o: