Chcesz spędzić sylwestra w Zakopanem? Przygotuj się na szok. "Te ceny to jakiś chory żart"

Nie bez powodu Zakopane bywa nazywane zimową stolicą Polski. Co roku zjeżdżają do niego tłumy turystów z całej Polski. Również w tym roku to jedno z najpopularniejszych miejsc, w których chcemy spędzić sylwestra. Problemem są jednak ceny noclegów. Te potrafią szokować.

Zakopane to ulubione miejsce turystów z całej Polski. Zarówno latem, jak i zimą odwiedzają je tłumy turystów. Popularnością cieszy się nie tylko wśród amatorów górskich wędrówek i sportów zimowych. Od wielu lat Zakopane to numer jeden wśród miejsc odwiedzanych przez turystów w sylwestra i Nowy Rok. Ma to jednak swoje konsekwencje. Z każdym rokiem ceny noclegów coraz bardziej szokują. Coraz trudniej też zarezerwować pokój "na ostatnią chwilę".

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kosmiczne ceny za sylwestra w Zakopanem. "Nie mogłam uwierzyć własnym oczom"

Do redakcji Onetu zwróciła się pani Klaudia, która chciała przywitać nowy rok w cieniu Tatr. Kobietę zszokowały tegoroczne ceny, na które, w dużej mierze, wpływ mają inflacja i podwyżki cen energii. Rok temu za nocleg w tym samym terminie w pięciogwiazdkowym hotelu w centrum miasta zapłaciła 1200 zł. Jej zdaniem to, co dzieje się w tym roku, to jednak spora przesada. Choć szukała pokoju od października, nie udało jej się znaleźć satysfakcjonującej oferty.

Nie ukrywam, że nie mogłam uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyłam te ceny. Ostatecznie zarezerwowałam mini "apartament" za ponad 1,3 tys. zł. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby standard, choć w minimalnym stopniu, odpowiadał cenie. Tymczasem za takie pieniądze wynajęłam małe mieszkanko ze starym piecykiem gazowym i meblościanką. Zamiast łóżka - rozkładana sofa. Jedynym plusem jest lokalizacja, bo mieszkanie położone jest w samym centrum miasta

- żali się pani Kinga i dodaje, że teraz jest jeszcze gorzej. Ceny w grudniu wzrosły jeszcze bardziej.

Teraz za nocleg w miarę dobrej lokalizacji trzeba zapłacić minimum 2-3 tys. zł. Te ceny to jakiś chory żart... To tylko jedna noc, a i tak większość czasu spędzę poza zakwaterowaniem.

Sylwester w Zakopanem? Trzeba przygotować się na spory wydatek

Wynajęcie domku w Zakopanem na sylwestra to rzeczywiście spory wydatek. Koszt wynajęcia czteroosobowego domku w terminie 31.12-01.01 wynosi około 1200 zł. Droższe są domki mogące pomieścić większą grupę osób, tu ceny mogą wynosić nawet 1200 zł za dobę. Nieco tańsze są noclegi w pokojach, tu zapłacimy średnio 300-400 zł za dobę.

Teoretycznie im dalej od centrum Zakopanego, tym taniej, ale ostateczna cena zależy przede wszystkim od warunków, liczby osób czy terminu rezerwacji. Noclegi rezerwowane w październiku czy listopadzie potrafią być sporo tańsze niż te wybierane na ostatnią chwilę. Niektórzy szukają apartamentów czy domków już we wrześniu, ale nawet wcześniejsza rezerwacja nie gwarantuje zaoszczędzenia na noclegu. Miejsca w tatrzańskich schroniskach są rezerwowane z nawet rocznym wyprzedzeniem. Chęć spędzenia sylwestra i powitania nowego roku u stóp Tatr ma jednak swoją cenę.

Więcej o: