Wskazali najlepsze 23 kierunki na 2023 rok. Te miejsca warto uwzględnić na listach marzeń podróżniczych

Już za kilka dni przywitamy nowy rok, który przyniesie nam kolejną dawkę podróżniczych emocji. Jest to więc doskonały moment, by zastanowić się nad planami wyjazdowymi. Jakie miasta warto odwiedzić w 2023 roku? Poznajcie najnowsze zestawienie.

Wielu miłośników podróży posiada listę miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć w bliższej lub dalszej przyszłości. Umieszczamy na nich zachwycające miejsca w Europie, a także te bardziej odległe, które przyciągają swoją egzotycznością. Rough Gides, brytyjski wydawca przewodników turystycznych, zapytał czytelników, które gdzie chcieliby wybrać się w 2023 roku. Na bazie otrzymanych odpowiedzi oraz wypowiedzi redaktorów i lokalnych ekspertów ds. podróży powstała lista z aż 23 najlepszymi kierunkami podróży. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w 2023 roku 

Na samym szczycie listy znalazła się... Antarktyda. Kontynent ten jest idealnym kierunkiem dla obserwatorów dzikiej przyrody i miłośników nietypowych miejsc. Autorzy zestawienia zaproponowali wybranie się na wycieczkę do Argentyny, a następnie na czterodniowy rejs na Antarktydę. 

Stewardesa radzi, co warto zabrać ze sobą w podróż zimą. Dwie rzeczy, które warto mieć ze sobą zimą. Stewardesa: "To zmienia wszystko"

Doświadczeni przewodnicy na pokładzie łodzi poprowadzą ekscytujące dyskusje na temat krajobrazu i dzikiej przyrody. Spodziewaj się zobaczyć migrujące wieloryby, pingwiny i foki

- czytamy na stronie Rough Gides

Na listach marzeń wielu podróżników znalazła się także stolica Niemiec. Berlin oferuje wspaniałe muzea i zabytki, a także niezwykłe życie nocne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowo w marcu 2023 roku Europejski Miesiąc Fotografii będzie obchodził tam swoje dziesięciolecie. Jeżeli interesujecie się kulturą i sztuką, to będzie strzał w dziesiątkę. 

A gdyby tak do Azji? Wyspa Bohol na Filipinach to wspaniałe lasy oraz plaże nie z tego świata. Zdaniem autorów listy, powinni wybrać się tu podróżnicy, którzy chcieliby urozmaicić błogi wypoczynek na plaży oglądaniem dzikiej przyrody i przygodami.

Mama zmienia dziecku pieluszkę Oto najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry dziecka

Gdzie w 2023 roku? 23 najlepsze lokalizacje

Wśród europejskich lokalizacji, które warto odwiedzić w przyszłym roku, znalazła się m.in. chorwacka wyspa Korcula, angielskie Leeds, słoweńska Lublana czy raj dla miłośników pysznej pizzy - Neapol. 

Tak prezentuje się pełne zestawienie:

 1. Antarktyda,
 2. Berlin (Niemcy), 
 3. Wyspa Bohol (Filipiny),
 4. Kordoba (Argentyna),
 5. Dominika (Karaiby),
 6. Fez (Maroko),
 7. Kanazawa (Japonia),
 8. Korcula (Chorwacja),
 9. Leeds (Yorkshire),
 10. Lublana (Słowenia),
 11. Delta Mekongu (Wietnam),
 12. Neapol (Włochy),
 13. Przylądek Północny (Republika Południowej Afryki),
 14. Oaxaca (Meksyk),
 15. Półwysep Osa (Kostaryka),
 16. Pembrokeshire (Walia),
 17. Pensacola (Floryda),
 18. Szkockie wyżyny (Szkocja),
 19. Sydney (Australia),
 20. Torres del Paine (Patagonia, Chile),
 21. Tuluza (Francja),
 22. Wellington (Nowa Zelandia),
 23. Zagori (Grecja).

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: