Tej rzeczy nigdy nie pakuj do walizki przed podróżą. Możesz narazić się na przykre konsekwencje

Przed wyjazdem zwykle zastanawiamy się, jak spakować walizkę i co koniecznie zabrać ze sobą w podróż. Wszystko po to, by zaoszczędzić miejsce i nie tracić czasu na szukanie. Nie zastanawiamy się jednak nad tym, czego do walizki nie wkładać i czego lepiej nie robić.

Pakowanie na dłuższy wyjazd to sztuka. Szczególnie gdy musimy zabrać więcej rzeczy, które jakoś musimy zmieścić w małej walizce. Eksperci radzą, jak składać ubrania i co zapakować w podróż, żeby uniknąć biegania po sklepach. Tym razem jednak chodzi o jeden niepozorny przedmiot, który zawsze zabieramy ze sobą i często wrzucamy do walizki bez zastanawiania się nad konsekwencjami.

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Więcej podobnych porad dotyczących podróży przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybierasz się w podróż? Tę rzecz koniecznie zostaw w domu

Maxwell Ryan to autor strony Apartment Therapy. Od lat pisze o urządzaniu i projektowaniu wnętrz. Ryan także dużo podróżuje, w tym roku przebył już niemal 84 tys. km. Niedawno w rozmowie z portalem Bloomberg przyznał, czego nigdy nie zabiera ze sobą w podróż. Mowa o kluczach.

Od zawsze miałem duży breloczek do kluczy. Z kluczami do domu, do schowka, breloczkiem do siłowni i kluczami do pracy; od tego zależy moje życie. Boję się, że stracę je wszystkie i przeraża mnie zabieranie ich ze sobą do innego kraju

- wyznał Ryan w rozmowie z serwisem Bloomberg. Jego zdaniem, lepiej zostawić klucze w domu lub na portierni, jeśli mamy taką w bloku lub na osiedlu. Jeśli nie mamy możliwości pozostawienia kluczy pod opieką portiera, rodziny czy bliskich znajomych, nigdy nie pakujmy ich do walizki. Dlaczego?

Nie wrzucaj kluczy do walizki. Szczególnie gdy masz przypiętą etykietę z adresem

Dlaczego nie powinniśmy pakować breloczka z kluczami do walizki? W przypadku zagubienia torby na lotnisku lub jej kradzieży stracimy nie tylko nasze rzeczy, lecz także dostęp do domu. To szczególnie kłopotliwe, jeśli do walizki mamy przypiętą adresatkę z dokładnymi danymi. Eksperci wyraźnie ostrzegają, by nie przypinać do bagażu etykietek z naszym adresem. Lepiej podać podstawowe dane kontaktowe, jak imię, nazwisko i numer telefonu, lub sięgnąć po adresatki elektroniczne.

Więcej o: