Masz wolne 27 milionów złotych? Możesz zamieszkać w rezydencji byłego prezydenta. Dom opływa w luksusach

Za jedyne 27 milionów złotych można stać się właścicielem rezydencji, w której mieszkał były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Oferta sprzedaży pojawiła się w serwisie otodom.pl.

Pałace, luksusowe rezydencje czy dworki należą do najdroższych domów na sprzedaż. Najtańsze oferty zaczynają się od kilkunastu milionów złotych. Jakiś czas temu w serwisie otodom.pl na sprzedaż wystawiono m.in. byłą rezydencję należącą do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Kosztuje jedynie 27 milionów. Znajdą się chętni?

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Więcej podobnych ciekawostek przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Masz 27 milionów złotych? Możesz zamieszkać w rezydencji należącej do prezydenta

Mowa o pałacu w Runowie Krajeńskim. Rezydencja należała do Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego. Przez lata służyła mu jako dom myśliwski. Położona w województwie zachodniopomorskim posiadłość o powierzchni 1989 m kw. została odrestaurowana w latach 2002-2004. Niedawno została wystawiona na sprzedaż. Na chętnego, który chciałby poczuć się jak głowa państwa, czekają m.in. ogród francuski czy staw z rybami Koi. To jednak nie wszystko. Wewnątrz rezydencji znajdziemy m.in. cztery kominki wykonane z trawertynu i marmuru (sprowadzanych m.in. z Brazylii), żyrandole z kryształami Swarovskiego, pięć sypialni, cztery łazienki i pozłacana armatura Versace. Brzmi jakby luksusowo? Teren rezydencji obejmuje także park o powierzchni 6,3 ha. Koszt inwestycji to 27 milionów złotych.

Pałac w Bełczu Wielkim czeka na nowego właściciela Chcesz zamieszkać w zamku? Możesz, jeśli masz w kieszeni pół miliona

Pałac prezydenta Ignacego Mościckiego. Rezydencja z ciekawą historią

Rezydencja w Runowie Krajeńskim ma ciekawą historię. Joachim von Bethmann-Hollweg wybudował ją na początku XX wieku dla swojej matki. Majątek sprzedano w 1928 roku. W latach międzywojennych należała do prezydenta Mościckiego. Urządzał tu polowania, pałac funkcjonował jako letnia rezydencja. Gościli w niej m.in. marszałek Józef Piłsudski czy marszałek Edward Rydz-Śmigły. Po wojnie przez blisko 51 lat w pałacu działało uzdrowisko lecznicze dla dzieci, w którym naturalnymi metodami leczono choroby górnych dróg oddechowych.

Holmen Lofoten Business Insider: "Pandemia okazała się dobrodziejstwem dla osób już zamożnych"

Więcej o: