23 najlepsze miejsca do zobaczenia w 2023 roku. Popularny magazyn przygotował zestawienie

Koniec roku zbliża się wielkimi korkami, a miłośnicy podróżowania już myślą przyszłorocznych urlopach. Jakie miejsca warto wciąć pod uwagę w naszych planach? Luksusowy magazyn podróżniczy "Condé Nast Traveler" stworzył zestawienie 23 miejsc, które będą najlepsze do odwiedzenia w 2023 roku.

Wybranie 23 najlepszych miejsc na świecie to nie lada wyzwanie. Podjęli się tego redaktorzy magazynu "Condé Nast Traveler" ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Indii. Jak przyznali już we wstępie, jest to mieszanka zarówno znanych i lubianych miejsc, jak i tych mniej zatłoczonych, a nawet niegdyś niedostępnych regionów. Miłośnicy kultury, osoby zafascynowane lasami deszczowymi czy poszukiwacze lokalnych przysmaków - niezależnie, do której grupy należycie, na liście z pewnością znajdziecie idealny kierunek dla siebie. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w 2023 roku 

Na samym szczycie zestawienia pojawiła się propozycja dla miłośników błogiego wypoczynku na plaży, bez tłumów turystów. Melides to niewielka portugalska miejscowość i mniej znana siostra Comporty. Czekają tu na was lasy sosnowe, zachwycające plaże z białym piaskiem, pola ryżowe, a także wyjątkowe nieruchomości. 

Te miejsca nie miały sobie równych. Tam podróżowaliśmy najczęściej w 2022 roku

Na liście nie zabrakło również Wiednia. W stolicy Austrii nudzić nie będą się tu przede wszystkim fani sztuki, muzyki i niezwykłej architektury. Co więcej, w 2023 roku odbędzie się tu kilka ważnych rocznic. Bal Opery Wiedeńskiej i Bal Filharmonii Wiedeńskiej, obchodzą odpowiednio 65. i 80. rocznicę. Z kolei Belweder, w którym znajduje się największa kolekcja dzieł Klimta, będzie obchodził swoje 300-lecie. 

Wśród europejskich propozycji znalazła się także hiszpańska Zamora, francuska Dolina Loary oraz Walia.

Gdzie poza Europę w 2023 roku?

Jeżeli lubicie odległe miejsca, warto rozważyć wakacje w Turks i Caicos. Są to piękne, luksusowe wyspy w Ameryce Środkowej będące terytorium zależnym Wielkiej Brytanii. Jak informują autorzy zestawienia, niedawno powstałe tu hotele, inwestycje i ulepszenia infrastruktury ułatwiają dotarcie do mniej uczęszczanych wysp i zachęcają odwiedzenia. 

Stewardesa odradza korzystania z pierwszeństwa wejścia na pokład rodzinom z dziećmi. Podróżujesz z dzieckiem? Lepiej zrezygnuj z pierwszeństwa wejścia na pokład

Dobrym pomysłem może być także odwiedzenie Nowej Zelandii, która dopiero niedawno zniosła wszystkie ograniczenia związane z pandemią. Magazyn zachęca do zobaczenia Auckland, które już przygotowuje się na tłumy zagranicznych gości. W 2023 roku obędzie się tu wiele ciekawych wydarzeń, m.in. Festiwal Lampionów czy Pasifika - barwny festiwal kulturalny.

W zestawieniu znalazł się też m.in. Egipt, Kenia, Marakesz (Maroko), Jukatan (Meksyk), Kolumbia Brytyjska (Kandada) czy Galilea (Izrael). 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: