Najlepsze uzdrowiska na zimę. Te dwie miejscowości wyglądają bajecznie i oferują mnóstwo atrakcji

Wyjazd do uzdrowiska to doskonały pomysł o każdej porze roku. Malownicze krajobrazy, liczne atrakcje, a także okazja do podreperowania zdrowia to tylko niektóre zalety. Które miejscowości warto odwiedzić zimą? Poznajcie nasze dwie propozycje.

Uzdrowiska to miejsca, które mogą pochwalić się wyjątkowymi warunkami prozdrowotnymi. Status ten otrzymują miejscowości odznaczające się odpowiednio rozbudowaną infrastrukturą, niezwykłymi walorami przyrodniczymi i właściwościami leczniczymi klimatu. Jednak najważniejszym elementem są występujące na ich terenach naturalne surowce lecznicze, takie jak borowiny czy wody mineralne. Do uzdrowisk warto wybrać się nie tylko latem. Niektóre z nich prezentują się bajecznie także zimą. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Uzdrowiska idealne na zimę. Wybierz się do Muszyny

Muszyna to miejscowość uzdrowiskowa położona w województwie małopolskim, w Beskidzie Sądeckim. Znajdziecie tu rozsławione w całej Polsce pijalnie wód mineralnych o wyjątkowych właściwościach leczniczych. Kuracjusze przyjeżdżają tu, by leczyć choroby układu pokarmowego, narządu ruchu i dróg oddechowych, przemiany materii, ginekologiczne czy schorzenia laryngologiczne i neurologiczne. 

Dlaczego warto przyjechać także zimą? Kiedy miasto przykrywa biały puch, można poczuć się tu jak w bajkowej krainie. Urokliwe lasy i góry pokryte śniegiem robią niemałe wrażenie. Wybierzcie się wówczas na spacer np. na górę Malnik (726 m n.p.m.) ze wspaniałą panoramą na Beskid Sądecki. Dodatkowo zimą miejscowość staje się także fantastycznym ośrodkiem narciarskim. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą poszusować na nartach czy wybrać się na miejskie lodowisko. 

Jakie uzdrowisko zimą? Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest doskonałym miejscem na zimowy wyjazd. Chociaż latem przyjeżdżają tu głównie kuracjusze, to kiedy z nieba zaczyna sypać się śnieg, górskie uzdrowisko zamienia się w raj dla narciarzy i snowboardzistów. Na miejscu czeka na was mnóstwo atrakcji. Możecie wybrać się tu na lodowisko na świeżym powietrzu, tor saneczkowy, wycieczkę skuterem śnieżnym czy kulig. 

Jeżeli chodzi o bogactwo naturalne Krynicy, na miejscu znajdują się łącznie 23 ujęcia wód mineralnych: 5 źródeł naturalnych oraz 18 odwiertów. Stosuje się je w leczeniu cukrzycy, miażdżycy, niedoczynności tarczycy, kamicy moczowej, a także niedokrwistości, stanów zapalnych żołądka czy chorób przewodu pokarmowego.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: