Dokąd Polacy najchętniej wyjeżdżają na święta? Jedno miejsce cieszy się szczególną popularnością

Boże Narodzenie tradycyjnie spędzamy w domach z rodziną. Coraz więcej osób decyduje się jednak na wyjazd i odpoczynek z dala od świątecznych przygotowań. Dokąd Polacy najczęściej wyjeżdżają na święta? Pierwsze miejsce nie będzie zaskoczeniem.

Coraz więcej osób decyduje się wyjechać i okres Bożego Narodzenia spędzić z dala od domu i gorączkowych przygotowań do świąt. Spędzenie urlopu w górach czy nad mniej oczywistym morzem to sposób na odpoczynek, relaks i oderwanie się od obowiązków, z którymi często wiążą się spotkania wigilijne i bożonarodzeniowe. Gdzie Polacy najczęściej wyjeżdżają na święta?

Zobacz wideo Najdroższe święta od lat. Jakiego wzrostu cen możemy się spodziewać w grudniu?

Więcej podobnych ciekawostek przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tatry, Karkonosze czy pobyt nad morzem? Dokąd Polacy najchętniej wyjeżdżają na święta?

Co druga osoba spędzająca nadchodzące święta poza domem wybiera się do województwa małopolskiego, a co trzecia do dolnośląskiego lub śląskiego. Blisko co dziesiąta zamierza spędzić Boże Narodzenie nad morzem, w województwie pomorskim lub zachodniopomorskim - wynika z danych opublikowanych przez portal Nocowanie.pl.

Pierwsze miejsce na podium nie budzi zaskoczenia. Największą popularnością cieszy się Zakopane. Święta zamierza tam spędzić 25 proc. wyjeżdżających. 10 proc. wybiera Karpacz, na trzecim miejscu znalazła się Szklarska Poręba, na którą zdecydowało się 6,5 proc. Pobyt w Karkonoszach, również zimą, z każdym rokiem zyskuje na popularności. Zimową stolicą Polski wciąż pozostaje jednak Zakopane. Wśród wybierających świąteczny urlop nad morzem, zdecydowanie króluje Kołobrzeg.

Ile kosztuje wyjazd na święta? Ceny wyższe niż latem

Zaskoczenie budzić jednak mogą średnie koszty, oszacowane przez portal Nocowanie.pl na podstawie danych z opłaconych już zaliczek. W sezonie bożonarodzeniowym średnia cena jednego noclegu wyniesie 128 zł. To o niemal 30 proc. więcej niż w okresie wakacyjnym. W tym roku zdecydowana większość Polaków decyduje się jednak na krótszy wyjazd i nieprzedłużanie pobytu do sylwestra. Najpopularniejsze są więc pobyty od dwóch do pięciu dni. Na taki urlop decyduje się 80 proc. wyjeżdżających na święta.

Więcej o: