Dzik pogonił watahę wilków. "Wiedział, jak się obronić" [WIDEO]

Na terenie gminy Trzebiatów doszło do niecodziennego spotkania. Wataha wilków stanęła na drodze dużego dzika, jednak ten nie zraził się liczebnością rywali. Niezwykłe nagranie stało się hitem i zgromadziło już ponad 530 tys. wyświetleń.

Leśnicy i fotografowie chętnie dokumentują poczynania zwierząt. W tym celu często stosują tzw. fotopułapki leśne, czyli aparaty i kamery z czujnikami ruchu. Dzięki zarejestrowanym przez nie materiałom nierzadko możemy oglądać zaskakujące momenty z życia mieszkańców lasu. Niedawno w mediach społecznościowych pojawił się jeden z takich filmów, który szybko stał się hitem internetu. 

Zobacz wideo Jak się zachować, gdy spotka się dzikie zwierzę?

Spotkanie dzika z wilkami. Wataha nie miała szans

Wideo z niecodziennym widokiem zostało uchwycone przez fotografa Sławomira Skukowskiego w poniedziałek, 5 grudnia. O poranku w gminie Trzebiatów (woj. zachodniopomorskie) wilki stanęły do walki z dużym dzikiem.

Niesamowite nagranie, atak watahy wilków na dużego dzika

- napisał autor pod filmem. 

Na nagraniu możemy zobaczyć watahę biegającą po leśnej polanie dookoła dzikiej świni. Jednak, co ciekawe, role po chwili się odwróciły - dzik z zaskakującą prędkością podążał za zwierzyną. W tle można usłyszeć także dźwięki wydawane przez uczestników zdarzenia.

Internauci zachwyceni

Nagranie fotografa zrobiło furorę na Facebooku. Obejrzało je już ponad 530 tys. internautów i zgromadziło prawie 400 komentarzy. Użytkownicy byli zachwyceni niecodziennym widokiem. 

Nagranie godne podziwu. Niesamowity widok

- napisała jedna z użytkowniczek.

Super nagranie. Dzik waleczny wielce, ale co miał innego do wyboru

- czytamy pod wideo. 

Zdaniem niektórych był to atak dzika na watahę, a nie na odwrót. Inni zwracali uwagę na inteligencję wilków. Ich zdaniem wataha obejmuje taktykę zmęczenia przeciwnika. 

Prędzej atak dzika na dużą watahę wilków

- można przeczytać w komentarzach. 

Wilki są bardzo mądre, potrafią ocenić czy nie będzie im zagrażał, walcząc o życie i czy da się szybko go zmęczyć, a w polowaniu mają swoje wypracowane strategie, a ten doświadczony dzik też wiedział, jak się obronić przed tą zgrają

- zauważyła jedna z użytkowniczek. 

Trzyminutowe nagranie kończy oddalenie się wilków z "pola bitwy". Jednak nie mamy pewności, czy oznaczało to koniec spotkania oraz zwycięstwo dzika. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: