Nocleg w Hobbitonie i śniadanie w karczmie w Shire. Gratka dla fanów "Władcy pierścieni"

Zwiedzanie Hobbitonu to marzenie wielu fanów "Władcy pierścieni". Z okazji 10-lecia filmu "Hobbit: Niezwykła podróż" fani mogli zarezerwować nocleg w sercu wioski w Shire, zbudowanej na potrzeby filmu. Terminy rozeszły się błyskawicznie.

Wizyta w Hobbitonie to marzenie wielu miłośników twórczości Tolkiena i serii "Władca pierścieni" czy "Hobbit" nakręconych przez Petera Jacksona. Zbudowana na potrzeby filmu wioska hobbitów znajduje się w Nowej Zelandii. Niedawno pojawiła się wielka gratka dla fanów: możliwość noclegu w hobbiciej norce.

Więcej podobnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wizyta w domkach hobbitów? To możliweWizyta w domkach hobbitów? Domki z mchu i paproci przyciągają tłumy

Nocleg w Hobbitonie. Marzenie wielu fanów "Władcy pierścieni"

W serwisie Airbnb pojawiła się prawdziwa gratka dla fanów "Władcy pierścieni". Z okazji 10-lecia filmu "Hobbit: Niezwykła podróż", będzie można odbyć podróż do Śródziemia i przenocować w Hobbitonie, zjeść śniadanie w karczmie Pod Zielonym Smokiem, a także zwiedzić ukryte przed turystami miejsca. Właściciel terenu, na którym zbudowano plan, Russell Alexander, umożliwił czterem fanom pobyt w wiosce w trzech terminach, w dniach 2-4 marca, 9-11 marca i 16-18 marca 2023 roku. Koszt jednej doby wynosił 10 dolarów nowozelandzkich (ok. 27 zł). Rezerwacja ruszyła 13 grudnia o godzinie 22:00 i… wszystkie miejsca zniknęły po kilku sekundach.

Najbardziej samotne drzewo na świecie"Najbardziej samotne drzewo świata" w centrum uwagi badaczy. Jego słoje są cenne

Hobbiton. Słynna wioska w Shire dostępna do zwiedzania

Hobbiton zbudowano w całości na potrzeby kręcenia serii "Władca pierścieni". Wioska znajduje się ok. 10 kilometrów od Matamata na północy Nowej Zelandii, na terenie farmy należącej do mieszkającej na wyspie rodziny Alexandrów. Plan zbudowano rok przed rozpoczęciem zdjęć, by kamienne ścieżki obrosły trawą, ogrody wypełniły się roślinami, a Hobbiton wyglądał jak najbardziej rzeczywiście. Po nakręceniu "Władcy pierścieni", nowozelandzkie Shire zostało częściowo rozebrane. W 2010, gdy przygotowywano plan zdjęciowy do ekranizacji "Hobbita", wioskę odbudowano i rozbudowano. Dziś w Hobbitonie można podziwiać 44 nory hobbitów. Do tej pory fani i turyści mogli jedynie wejść do kilku norek podczas zwiedzania. Część z nich ma wielkość dostosowaną do wzrostu człowieka, inne skonstruowano tak, by odpowiadały rozmiarom hobbitów. Na terenie Hobbiotonu znajduje się kawiarnia, replika karczmy Pod Zielonym Smokiem, a także sklep z pamiątkami.

Zobacz wideo Popkultura odc. 134
Więcej o: