Pięć najgorszych błędów, jakie można popełnić na statku wycieczkowym. Niektóre są bardzo kosztowne

Tiktokerka Christine Kestelo, w sieci znana jako dutchworld_americangirl, przez kilkanaście lat pracowała na statkach wycieczkowych. Jakiś czas temu opublikowała filmik, w którym przedstawiła 5 najgorszych błędów, jakie mogą popełnić pasażerowie. Niektóre z nich mogą okazać się kosztowne.

Wypoczynek na statku wycieczkowym dla wielu osób brzmi jak marzenie. Okazuje się jednak, że długo oczekiwany urlop szybko może stać się koszmarem. Wszystko przez pozornie niewinne błędy. O tym, na co powinni zwracać uwagę pasażerowie, opowiedziała Christine Kestelo, która przez 15 lat pracowała na statkach wycieczkowych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Najgorsze błędy, jakie mogą popełnić pasażerowie wycieczkowców. I to zanim wsiądą na statek

Podstawowym błędem, o jakim wspomina Christine, jest zbyt późne przybycie do portu. Okazuje się, że niektórzy turyści potrafią kupić bilety na samolot na ten sam dzień, w którym wycieczkowiec ma wypłynąć z portu. To ogromne ryzyko, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę opóźnienia w lotach.

Wiele osób spóźnia się na statek tylko dlatego, że zarezerwowali lot na ten sam dzień, w którym mieli odpłynąć. Nie róbcie tego

- zauważa tiktokerka, która radzi, by lot rezerwować na dzień przed wypłynięciem i nocować w hotelu w pobliżu portu. To jednak niejedyny błąd, jaki można popełnić jeszcze przed znalezieniem się na statku. Często okazuje się, że turyści wybierają statek, nie zwracając uwagi na ofertę, jaką prezentuje. Przed zdecydowaniem się na rejs warto dokładnie sprawdzić zarówno cel, jak i oferowane atrakcje, a ostateczną decyzję dostosować do wymagań.

O czym warto pamiętać podczas rejsu statkiem wycieczkowym? Te błędy mogą okazać się kosztowne

Christine Kestelo zwraca uwagę na to, że wielu pasażerów wycieczkowców zapomina o ubezpieczeniu. Choć statki są zwykle bardzo bezpieczne, wszystko może się wydarzyć. Przed podróżą warto więc wykupić ubezpieczenie, które pozwoli pokryć koszty kradzieży czy leczenia w razie wypadku. Tiktokerka zauważa też, że w czasie postoju w porcie lepiej rezerwować wycieczki czy wyprawy bezpośrednio na statku i nie robić tego samodzielnie.

Jeśli zarezerwujesz krótką wycieczkę na statku i coś pójdzie nie tak, np. trafi ci się przebita opona, statek na ciebie poczeka. Ale jeśli postanowisz samodzielnie wynająć samochód, złapiesz gumę i nie zdążysz wrócić na czas do portu, statek odpłynie bez ciebie

- ostrzega Kestelo. Ostatnim z pięciu częstych i poważnych błędów, jakie popełniają pasażerowie wycieczkowców, jest niewłączanie trybu samolotowego w telefonie. Dlaczego to takie ważne? Statek wycieczkowy mija wiele krajów, a turyści zwiedzają różne miejsca. To jednocześnie zaleta i wada tego typu urlopu. Może to bowiem oznaczać gigantyczne rachunki za telefon. Niezależnie od planu taryfowego, lepiej więc włączyć tryb samolotowy na czas podróży.

Więcej o: