Najtańszy lot pasażerski trwa dwie minuty. Tyle wystarczy, by dolecieć na piękną wyspę

Loty zwykle kojarzą się nam z pokonywaniem dużych odległości. Tymczasem przewoźnik Loganair oferuje kurs, który trwa około...2 minuty. A ta trasa istnieje już ponad 50 lat!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Loganair to brytyjska linia lotnicza z siedzibą w Glasgow. Firma zajmuje się przelotami na krótkich odcinkach również dla takich spółek jak British Airways oraz Flybe, jednak jeden kurs w ofercie Loganair zwraca szczególną uwagę.

Podróż między szkockimi wyspami nawet w niecałą minutę?

Tak, z wyspy Westray do Papa Westray, lub na odwrót, dolecimy w dosłownie moment. Odleglość między tymi dwoma miejscami w Szkocji wynosi około 2,7 km, a sama trasa oferowana przez Loganair istnieje już od 1967 roku. Kto korzysta z takiego przelotu? Najczęściej są to pracownicy wszelakiej maści, uczniowie, jak i oczywiście mieszkańcy danego archipelagu. Jest to najszybszy sposób, aby przedostać się z jednej wyspy do drugiej. O ile standardowy czas lotu trwa około 2 minut, przy dobrych warunkach pogodowych może być to nawet trochę ponad 40 sekund. Bilet na takie połączenie to koszt 17 funtów, a bilet kupimy tylko i wyłącznie poprzez rezerwację mailową lub telefoniczną.

Zobacz wideo

Co ciekawego znajdziemy na tych wyspach?

Obie wyspy należą do archipelagu Orkad, który leży w północnej części Szkocji. Westray, jak i Papa Westray nie są zbyt gęsto zaludnione. Pierwszą wyspę zamieszkuje niespełnia 500 osób, a drugą...50. Same Orkady są dość specyficznym, jednak pięknym miejscem. Ze względu na trudny klimat nie znajdziemy tam większych elementów zieleni. Cały obszar jednak jest ciekawą pamiątką historyczną, gdyż odnajdziemy tam pozostałości po wikingach, a nawet epoce kamienia łupanego.

Więcej o: