Gdzie Polacy wyjeżdżają na sylwestra? To w tych krajach najchętniej witamy Nowy Rok

Gdzie Polacy wyjeżdżają na sylwestra? Okres świąteczno-noworoczny to czas, gdy wiele osób wyrusza na urlop. Niektórzy decydują się na wypoczynek w kraju, inni wolą więcej słońca i ciepła i ruszają za granicę. To dziesięć najpopularniejszych kierunków. Zaskoczeni?

Portal Wakacje.pl przeanalizował statystyki sprzedaży wycieczek w terminach od 18 grudnia do 6 stycznia. Okazuje się, że klienci biur podróży wolą odpoczywać pod palmami, lecieć z lotniska jak najbliżej miejsca zamieszkania, a największą popularnością cieszy się Egipt. Gdzie Polacy wyjeżdżają na sylwestra? Te kierunki to najczęstszy wybór.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Gdzie Polacy wyjeżdżają na sylwestra? Urlop najchętniej spędzają pod piramidami 

W okresie świątecznym i sylwestrowo-noworocznym Polacy najchętniej odwiedzają ciepłe kraje. Wypoczynek z dala od zimnego deszczu, mrozu i śniegu jest najczęstszym wyborem urlopowym. Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez Wakacje.pl, te 10 krajów cieszy się największą popularnością:

 1. Egipt,
 2. Hiszpania,
 3. Dominikana,
 4. Tajlandia,
 5. Zjednoczone Emiraty Arabskie,
 6. Tanzania,
 7. Meksyk,
 8. Cypr,
 9. Malta,
 10. Oman.

Polacy najchętniej wybierają te kierunki, do których mogą dolecieć bezpośrednio z Polski. Podróże z przesiadkami to ostateczność. Egipt cieszy się największą popularnością zarówno wśród singli, par, jak i rodzin z dziećmi. To jednocześnie kraj, który cieszy się największą popularnością w ofertach biur podróży. Nic więc dziwnego, że Polacy najczęściej wybierają odpoczynek właśnie w cieniu piramid.

Gdzie na urlop z dziećmi? Sylwester 2023 spędź pod palmami

Choć wiele osób święta woli spędzać z rodziną i bliskimi, dłuższa przerwa po Bożym Narodzeniu i przed świętem Trzech Króli sprawia, że decydują się na spędzenie urlopu za granicą. Wspomniany już Egipt króluje zarówno wśród singli czy par, jak i rodzin z dziećmi. Nieco inaczej pierwsze dziesiątki wyglądają w przypadku rodzin z jednym dzieckiem. Te wybierają Hiszpanię, Maltę, Cypr, Zjednoczone Emiraty Arabskie, nieco rzadziej wypoczywają w Turcji, na Dominikanie, w Tanzanii, Omanie i Tajlandii. Zupełnie inaczej przedstawiają się najczęstsze wybory rodzin z dwójką lub większą liczbą dzieci. Te częściej podróżują na Maltę, do Turcji czy na Cypr. Popularne są również Grecja, Hiszpania, Kenia, Tunezja, Meksyk i Singapur.

Sylwester 2023: wyjazd dla singli i dla dwojga. Te kierunki zapewnią wypoczynek i zabawę

Single wybierają kraje znajdujące się bliżej naszego kraju. Preferują więc urlop w Egipcie, ale też Maltę, Turcję, Cypr czy Grecję. Gdzie chętnie podróżują pary? To 10 najczęstszych kierunków.

 1. Egipt,
 2. Cypr,
 3. Malta,
 4. Hiszpania,
 5. Turcja,
 6. Dominikana,
 7. Tajlandia,
 8. Tanzania,
 9. Portugalia,
 10. Polska.

Wyjazdy w szczycie sezonu, a więc również w okresie świąteczno-noworocznym, warto rezerwować z wyprzedzeniem. Dzięki temu na pewno uda się wyjechać zgodnie z planem i świętować Nowy Rok pod palmami czy na gorącej plaży.

Więcej o: