Najpiękniejsze i najdłuższe trasy narciarskie w Polsce. W tych miejscach zimowy urlop będzie magiczny

Sezon zimowy to doskonała okazja do zaplanowania aktywności na świeżym powietrzu. Miłośnicy białego szaleństwa rozglądają się za najpiękniejszymi miejscami do szusowania, a także tymi najdłuższymi. Gdzie w tym roku warto wybrać się na narty? Podpowiadamy.

Zimą wzrok miłośników sportów zimowych najczęściej kieruje się w góry. To właśnie w tamtych rejonach możemy znaleźć najlepsze miejsca do szusowania na nartach i snowboardzie. Niektóre z nich prezentują się naprawdę wyjątkowo za sprawą malowniczego położenia i nowoczesnych rozwiązań. Poznajcie najpiękniejsze trasy narciarskie w Polsce. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Najpiękniejsze trasy narciarskie w Polsce - Zieleniec Ski Arena

Jednym z miejsc, którym warto się przyjrzeć, jest m.in. Zieleniec Ski Arena. Ten największy kurort narciarski w Kotlinie Kłodzkiej (i jeden z największych w Polsce), leży na wschodnich zboczach Gór Orlickich, między Orlicą, Šerlichem, Zielonym Garbem i Masarykovą Chatą.

Zachwyci was tu nie tylko malownicza górska sceneria, ale i idealne narciarskie warunki. Panujący tu mikroklimat sprzyja częstym opadom śniegu i niskim temperaturom, dzięki czemu możecie cieszyć się szusowaniem na jednej z 36 tamtejszych tras. Niezapomnianą atmosferę poczujecie w Zieleńcu po zmroku. Wówczas rozbłyska tu sztuczne oświetlenie, które sprawia, że krajobraz prezentuje się jeszcze lepiej. 

Najpiękniejsze stoki. Czarna Góra Resort zachwyca

Wśród najpiękniejszych miejsc na narty w Polsce często wymienia się Czarną Górę Resort, także zlokalizowaną w Kotlinie Kłodzkiej, w malowniczym masywie Śnieżnika, około 120 km od Wrocławia. Uroku dodaje mu niezwykłe położenie w otoczeniu gęstych lasów i górskich pasm. To istny raj dla miłośników białego szaleństwa. Czeka tu na was 15 tras o łącznej długości ponad 14 kilometrów. Również tutaj szusowanie nie musi kończyć się zbyt wcześnie. Czarna Góra Resort oferuje oświetlenie aż siedmiu tras oraz czterech polan szkoleniowych.

Najdłuższe trasy narciarskie w Polsce

Jak poinformował portal Skiinfo, operatorzy stacji narciarskich często podają niedokładne i zawyżone informacje na temat długości stoków. Specjaliści postanowili więc samodzielnie przeprowadzić pomiary i przygotowali ranking najdłuższych tras w naszym kraju. 

Poznajcie trzy miejsca, w których możecie cieszyć się zjazdami najdłużej: 

  1. Kasprowy Wierch - ośrodek narciarski na Kasprowym Wierchu (długość: 5400 m, różnica wysokości: 927 m, średnie nachylenie: 17 proc.),
  2. Korbielów - Pilsko (długość: 4400 m, różnica wysokości: 757 m, średnie nachylenie: 17 proc.),
  3. Szczyrk COS: Skrzyczne (długość: 3300 m, różnica wysokości: 704 m, średnie nachylenie: 21 proc.).

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: