Intensywne opady śniegu sparaliżowały transport publiczny. Opóźnione i odwołane pociągi

Koniec weekendu w Warszawie i okolicach nie należał do najłatwiejszych. Niż Brygida przyniósł atak zimy i przyczynił się do trudnych warunków na drogach oraz torach. Mieszkańcy musieli przygotować się m.in. na odwołane, skrócone lub opóźnione pociągi.

Niż atmosferyczny Brygida przemieszcza się przez Polskę i niesie ze sobą intensywne opady śniegu oraz silny wiatr. W całym kraju przybyło nawet kilkadziesiąt centymetrów białego puchu, wiele dróg było nieprzejezdnych, a w sobotę, 10 grudnia w Tatrach zginęły trzy osoby. Sytuacja przełożyła się także na trudne warunki drogowe w stolicy. Na ulicach działało 170 posypywarek, ale śniegu wciąż przybywało. 

Zobacz wideo Odśnieżanie to obowiązek. Dlaczego jest takie ważne?

Śnieżyca i odwołane pociągi

Trudne warunki atmosferyczne wpłynęły m.in. na kursowanie pociągów. W niedzielę, 11 grudnia podróżni zostali poinformowani o opóźnieniach i odwołanych kursach. Na trasę nie wjechał m.in. pociąg SKM linii S1 z Otwocka, który planowo miał wyruszyć o 14:05 do Pruszkowa. Odwołane zostały również kursy składu inii S2 ze stacji Sulejówek Miłosna do stacji Warszawa Lotnisko Chopina o 13:09 i z Sulejówka Miłosnej do Warszawy Wschodniej o 16:44.

Oczekujemy na dalsze informacje od zarządcy infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Niezwłocznie poinformujemy Państwa o wszelkich zmianach i uaktualnieniach dotyczących tej sytuacji

- poinformowała na Facebooku Szybka Kolej Miejska.

Trudne warunki panowały nie tylko w Warszawie. Opóźnienia pociągów PKP rzędu kilkudziesięciu minut miały miejsce m.in. z Katowic do Wisły. 

Utrudnienia dla podróżnych

W Warszawie przewidziane są dalsze opady śniegu. W poniedziałkowy poranek Warszawski Transport Publiczny wydał komunikat o kolejnych utrudnieniach. 

W związku z sytuacją ruchową, złe warunki atmosferyczne, występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM linii S1 i S2 oraz pociągów KM na linii średnicowej na odcinku Warszawa Zachodnia <> Warszawa Wschodnia. Niektóre pociągi mogą być odwołane, skrócone lub opóźnione. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie

- można przeczytać na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego

Aktualne opóźnienia lub utrudnienia w kursowaniu pociągów dla konkretnej stacji można sprawdzić na portalu pasażera.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: