Gdzie na sanki? Najlepsze lokalizacje w Polsce idealne dla miłośników zimowego szaleństwa

Gdzie na sanki w Polsce? Sezon zimowy ma do zaoferowania masę atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych. W tym czasie jedną z ulubionych aktywności, przede wszystkim dzieci, są bez wątpienia sanki. Zdradzamy kilka świetnych lokalizacji, w których czeka na was mnóstwo frajdy.

Wyjścia na sanki cieszą się ogromną popularnością od niepamiętnych czasów. Najlepszych górek do zjazdów szukaliśmy w dzieciństwie my, nasi rodzice czy dziadkowie. Nic w tym dziwnego - w końcu to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu i mnóstwo frajdy! Do aktywności tej sprawdzą się wszystkie górki, zarówno większe, jak i mniejsze. Jednak warto pamiętać o bezpieczeństwie i wybierać się w spokojne miejsca, z dala od natężonego ruchu ulicznego. Gdzie na sanki? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Gdzie na sanki? Warszawa

Wiele ciekawych lokalizacji na sanki można znaleźć praktycznie w każdym polskim mieście, także w tych większych. Czekają tam na nas przeróżne górki - mniejsze, większe, bardziej popularne, jak i te mniej znane. Które z nich warto odwiedzić? 

W Warszawie miłośnicy tej aktywności chętnie wybierają się przede wszystkim na Górkę Szczęśliwicką. Ten stok narciarski sprzyja uprawianiu różnego rodzaju sportów zimowych, w tym świetnie nadaje się do jazdy na sankach i jabłuszkach. Dużą popularnością cieszy się również Las Kabacki, Kępa Potocka na Żoliborzu, Kopa Cwila lub Dolinka Służewiecka.

Najlepsze miejsca na sanki w Krakowie

W czym wybierać mają również mieszkańcy Krakowa. W stolicy Małopolski nie brakuje bezpiecznych miejsc, które gwarantują moc wrażeń. Tutaj warto wybrać się m.in. na górkę w Parku Kurdwanów, w Parku Tysiąclecia czy przy Alei Wędrowników w Lesie Wolskim.

Sanki w Trójmieście

Sanki nad morzem? Dlaczego nie! W Trójmieście znajdziecie wiele pięknych wzgórz, które zimą przyciągają fanów sportów zimowych. Mieszkańcy zabierają ze sobą narty, deski oraz sanki i spędzają tam niezapomniane chwile z rodzinami i przyjaciółmi. W Gdańsku można ich spotkać na Biskupiej Górce, Jaśkowej Dolinie czy Parku Oruńskim. W Sopocie największą popularnością cieszy się najwyższy szczyt, czyli niezawodna Łysa Góra, z kolei gdynianie chętnie zjeżdżają np. na górkach przy Polance Redłowskiej.

Gdzie na sanki w górach? 

W najlepszej sytuacji znajdują się oczywiście mieszkańcy górskich miejscowości. Nie brakuje tam najwspanialszych górek i stoków, które sprzyjają uprawianiu sportów zimowych. Saneczkarze w Tatrach korzystają z uroków Rusinowej Polany, górki saneczkowej na Gubałówce lub na Równi Krupowej w Zakopanem

W Beskidach warto udać się na Skrzyczne w Szczyrku, zimowy plac zabaw w Wiśle czy Równicę w Ustroniu. Natomiast w Bieszczadach poleca się polankę do jazdy na sankach w Weremieniu oraz okolice Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: