Internauci wybrali najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. Polskie miasto znalazło się na podium

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe przyciągają turystów z całego świata niezwykłą atmosferą. To właśnie tam, jak nigdzie indziej, można poczuć prawdziwego ducha świąt. Internauci wybrali, które z nich są najbardziej magiczne. Gdańsk po raz kolejny został doceniony.

Best Christmas Market to coroczny konkurs organizowany przez European Best Destinations, czyli organizację turystyczną z siedzibą w Brukseli. Jego celem jest wyłonienie najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Głosowanie internautów rozpoczęło się 25 listopada i trwało do 8 grudnia. W tym roku oddano niemal 380 tys. głosów.

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Budapeszt najpiękniejszym jarmarkiem bożonarodzeniowym w Europie

Już trzeci rok z rzędu tytuł najpiękniejszego jarmarku powędrował do Budapesztu. Trzeba przyznać, że stolica Węgier może poszczycić się naprawdę niezwykłą atmosferą. Od 18 listopada do 1 stycznia 2023 na placu przed Bazyliką św. Stefana zaczyna dziać się magia. Imponująca choinka, kolorowe światełka,120 wystawców krajowego rękodzieła, lokalne przysmaki i koncerty to tylko niektóre czekające tu na was atrakcje. Codziennie od godz. 16:30 do 22:00 odbywają się tu również wyjątkowe pokazy mappingu 3D na fasadzie bazyliki.

Gdańsk doceniony za granicą

Polacy mają powody do dumy - drugie miejsce w konkursie zajął jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku. To z resztą nie pierwszy raz! Miasto reprezentowało Polskę w konkursie także w 2019 roku. Wówczas uplasowało się na najniższym miejscu podium. 

Jarmark w Gdańsku prezentuje się naprawdę bajkowo, nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Na miejscu znajdziemy liczne stoiska z rękodziełem, kosmetykami, ozdobami do domu czy ciepłymi dodatkami na zimę. Nie brakuje również pysznych lokalnych potraw i rozgrzewających napoi. 

Na niepowtarzalną atmosferę wpływają tu dekoracje i atrakcje. Na terenie jarmarku zachwyca wspaniała wenecka karuzela, gadający łoś, ożywione dziadki do orzechów, symulator lotu magicznymi saniami i tron św. Mikołaja. Gdański jarmark to zdecydowanie punkt obowiązkowy do odwiedzenia w grudniu! Jednak musicie się pospieszyć - wydarzenie trwa jedynie do 23 grudnia. 

Najpiękniejsze jarmarki w Europie

Jak prezentują się kolejne miejsca zestawienia? Podium zamknęła Krajowa w Rumunii, która może pochwalić się wyjątkowym programem kulturalnym, atrakcjami dla młodszych i starszych, lodowiskiem, niesamowitymi domkami bożonarodzeniowymi i jednymi z najpiękniejszych dekoracji z lampek w Europie.

Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno: Wiedeń (Austria), Montbeliard (Francja), Essen (Niemcy), Valkenburg (Holandia), Madera (Portugalia), Govone (Włochy) i Madryt (Hiszpania). 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: