Sylwester inny niż wszystkie. Ceny noclegów w górach mogą przerażać. Tak sytuacja wygląda nad morzem

Ośnieżone Tarty, festiwal, tętniące życiem Krupówki i rozświetlone fajerwerkami niebo. Ten obraz to dla wielu idealny plan na spędzenie ostatniej nocy w roku - nic więc dziwnego, że to właśnie Zakopane cieszy się największą popularnością. Jednak ceny noclegów w sylwestra mogą zaskakiwać. Jak sytuacja wygląda w innym miejscowościach?

Górskie miejscowości przyciągają tłumy turystów w sezonie zimowym. Wszystko to za sprawą niezwykłych krajobrazów, wyjątkowej atmosfery i licznych atrakcji - szczególnie dla miłośników sportów zimowych. Nie dziwi więc fakt, że Zakopane, KarpaczSzklarska Poręba są najczęściej wybieranymi kierunkami na spędzenie ostatniej nocy w roku. Jednak eksperci zapowiadają, że tegoroczny sylwester może wyglądać inaczej. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Jak będzie wyglądał sylwester 2022/2023? 

Skutki inflacji są zauważalne we wielu sektorach - m.in. w gastronomii, transporcie czy w branży turystycznej. Podróżni muszą więc liczyć się z wysokimi cenami noclegów, a już w szczególności w ostatnią noc w roku. Z tego też powodu wielu z nich zaczęło rezygnować z popularnych miejscowości i wybierać te mniej znane. 

Jest to przede wszystkim spowodowane faktem, że władze większości z nich odwołują popularne imprezy sylwestrowe, które przyciągały turystów z całej Polski. Ma to oczywiście związek z wysokimi cenami energii

- tłumaczył Karol Wiak z portalu Nocowanie.pl w rozmowie z "Faktem". 

Na odwołanie sylwestra miejskiego zdecydowały się m.in. władze Wrocławia czy Szczecina. Takie rozwiązanie ma pomóc w zaoszczędzeniu nawet kilkuset tysięcy złotych. 

Ceny noclegów na sylwestra mogą przerażać

Chociaż ostatnia noc w roku w górach to doskonały pomysł, to wiele osób musi pożegnać się z tym marzeniem. Wszystko to za sprawą wysokich cen za nocleg. Jak informował Karol Wiak, koszt dwóch nocy w apartamencie w centrum Zakopanego dla dwóch to nawet 3280 zł. Ceny domków i apartamentów zaczynają się od 1000 zł. Podobnie sytuacja wygląda w Karpaczu. W Karkonoszach za dwie doby w apartamencie zapłacimy od 1000 do 2000 zł. 

Turyści chętnie wybierają się także nad morze. Jak prezentują się ceny w nadmorskich miejscowościach? Jak się okazuje, jest nieco taniej niż w górach. Noclegi w apartamentach to wydatek rzędu 700-1000 zł za dwie noce. Pokoje możemy znaleźć w kwotach od 300 do 400 zł. Jednak warto się pospieszyć. Do sylwestra nie zostało wiele czasu, a miejsc noclegowych jest coraz mniej.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: