Sylwester inny niż wszystkie. Ceny noclegów w górach mogą przerażać. Tak sytuacja wygląda nad morzem

Ośnieżone Tarty, festiwal, tętniące życiem Krupówki i rozświetlone fajerwerkami niebo. Ten obraz to dla wielu idealny plan na spędzenie ostatniej nocy w roku - nic więc dziwnego, że to właśnie Zakopane cieszy się największą popularnością. Jednak ceny noclegów w sylwestra mogą zaskakiwać. Jak sytuacja wygląda w innym miejscowościach?

Górskie miejscowości przyciągają tłumy turystów w sezonie zimowym. Wszystko to za sprawą niezwykłych krajobrazów, wyjątkowej atmosfery i licznych atrakcji - szczególnie dla miłośników sportów zimowych. Nie dziwi więc fakt, że Zakopane, KarpaczSzklarska Poręba są najczęściej wybieranymi kierunkami na spędzenie ostatniej nocy w roku. Jednak eksperci zapowiadają, że tegoroczny sylwester może wyglądać inaczej. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Jak będzie wyglądał sylwester 2022/2023? 

Skutki inflacji są zauważalne we wielu sektorach - m.in. w gastronomii, transporcie czy w branży turystycznej. Podróżni muszą więc liczyć się z wysokimi cenami noclegów, a już w szczególności w ostatnią noc w roku. Z tego też powodu wielu z nich zaczęło rezygnować z popularnych miejscowości i wybierać te mniej znane. 

Jest to przede wszystkim spowodowane faktem, że władze większości z nich odwołują popularne imprezy sylwestrowe, które przyciągały turystów z całej Polski. Ma to oczywiście związek z wysokimi cenami energii

- tłumaczył Karol Wiak z portalu Nocowanie.pl w rozmowie z "Faktem". 

Ta willa na Śląsku dawniej zachwycała, dziś znajduje się w ruinie. Przerażająca lalka i ruiny. Willa dawniej opływała luksusem, dziś przeraża

Na odwołanie sylwestra miejskiego zdecydowały się m.in. władze Wrocławia czy Szczecina. Takie rozwiązanie ma pomóc w zaoszczędzeniu nawet kilkuset tysięcy złotych. 

Ceny noclegów na sylwestra mogą przerażać

Chociaż ostatnia noc w roku w górach to doskonały pomysł, to wiele osób musi pożegnać się z tym marzeniem. Wszystko to za sprawą wysokich cen za nocleg. Jak informował Karol Wiak, koszt dwóch nocy w apartamencie w centrum Zakopanego dla dwóch to nawet 3280 zł. Ceny domków i apartamentów zaczynają się od 1000 zł. Podobnie sytuacja wygląda w Karpaczu. W Karkonoszach za dwie doby w apartamencie zapłacimy od 1000 do 2000 zł. 

Zimowy pobyt na Słowacji może być atrakcyjny cenowo. Marzy ci się zimowy wypoczynek na Słowacji? Od stycznia może być taniej

Turyści chętnie wybierają się także nad morze. Jak prezentują się ceny w nadmorskich miejscowościach? Jak się okazuje, jest nieco taniej niż w górach. Noclegi w apartamentach to wydatek rzędu 700-1000 zł za dwie noce. Pokoje możemy znaleźć w kwotach od 300 do 400 zł. Jednak warto się pospieszyć. Do sylwestra nie zostało wiele czasu, a miejsc noclegowych jest coraz mniej.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: