Ryanair uruchamia nowe połączenie z Polski. Świetna okazja na weekendowy wyjazd

Irlandzkie tanie linie uruchomią połączenie z Krakowa do Warny. Nad Morze Czarne polecimy od 2 lipca.

W Bułgarii wakacje spędza wielu Polaków, nic dziwnego, że Ryanair uruchamia nowe połączenie.

Loty z Krakowa do Warny będą realizowane dwa razy w tygodniu – w piątki i niedziele. Oznacza to, że można nad Morzem Czarnym spędzić weekend. Godzinę wylotu z Krakowa w piątek zaplanowano na godz. 18.50, a lądowanie w Warnie o 21.45 lokalnego czasu. Z Bułgarii zaś lot powrotny zaplanowany został na godzinę 16.15 lokalnego czasu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na lotnisku w Krakowie będziemy już o godz. 17.10.

Połączenie będzie realizowane do końca października. Od czerwca do tego bułgarskiego kurortu będziemy mogli polecieć także z Katowic.

Zobacz wideo Oni trują Europę. Polska elektrownia na czele listy

Pracują po 12 godzin, często ponad siły, za głodowe stawki, a mimo wszystko są przekonani, że są bogaci Druga strona mundialu. Wyzysk, dług, praca niewolnicza robotników

Morska stolica Bułgarii  

Warna jest trzecim pod względem wielkości miastem w Bułgarii. To miejscowość wypoczynkowa i ważny węzeł komunikacyjny nad Morzem Czarnym. Nazywana jest "morską stolicą Bułgarii". Położona jest na płaskim, wysokim tarasie, przy północno-zachodnim, dłuższym brzegu Zatoki Warneńskiej wcinającej się 7 km w głąb lądu.

Można tutaj wypocząć na długiej, piaszczystej plaży, a także zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Latem słońce świeci tu ponad 10 godzin, a zdumiewająco spokojne morze zachęca do kąpieli. Warnę odwiedzać można przez cały rok ze względu na jej walory i atrakcyjną ofertę uzdrowiskową.

Grupa morsów Igora Janika spotyka się w każdą niedzielę o godz. 10.30 na plaży w Gdańsku Jelitkowie na wysokości wejścia 66 Jakie zalety ma morsowanie? Były olimpijczyk też kiedyś był zmarzlakiem

Centrum Warny poprzecinane jest długimi i prostymi bulwarami. Serce miasta stanowi Plac Nezawisimost. Największą atrakcją Warny jest Park Nadmorski zaprojektowany w XIX wieku, gdzie oprócz pięknej roślinności, znajdują się m.in. amfiteatr, obserwatorium, planetarium i zoo. Tutaj na scenie pod gołym niebem odbywają się liczne festiwale muzyczne i spotkania kulturalne.

Warna dzięki świetnej infrastrukturze komunikacyjnej stanowi idealne miejsce wypadowe na wybrzeże Morza Czarnego.

Źródła: fly4free.pl / Gazeta.pl 

Więcej o: