W tych miejscach poczujecie niepowtarzalny klimat świąt. Oto najlepsze bożonarodzeniowe atrakcje w Polsce

Boże Narodzenie to magiczny czas, kiedy wszędzie można poczuć niepowtarzalny klimat. W miastach rozbłyskują kolorowe światełka, a na ulicach pojawiają się imponujące choinki. Nie brakuje też licznych atrakcji. Zobaczcie, gdzie znajdziecie najciekawsze z nich.

Grudzień to miesiąc, w którym miasta zmieniają swoje oblicze. Biały puch pokrywający dachy i ulice, klimatyczne jarmarki bożonarodzeniowe, a także wymyślne dekoracje sprawiają, że duch świąt jest niemalże namacalny. To także idealny moment na odkrycie Polski na nowo - w tym czasie w kraju pojawia się bowiem wiele ciekawych atrakcji. Jak wykorzystać wolny czas w grudniu? Przedstawiamy nasze propozycje. 

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Świąteczne atrakcje w Polsce. Stwórz własne bombki 

W grudniu polskie domy wypełniają wspaniałe choinki udekorowane światełkami, kolorowymi łańcuchami i ozdobami. Jeżeli chcecie, by wasze tegoroczne drzewka prezentowały się nadzwyczaj wyjątkowo, to warto zaplanować wycieczkę do fabryki bombek. W naszym kraju znajdziecie kilka miejsc!

Możecie zapoznać się tam z procesem produkcji, a także wziąć udział w warsztatach, wykonując własne ozdoby. Tego typu zakłady można znaleźć m.in. w Złotoryi (woj. dolnośląskie), w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) czy w Bęble (woj. małopolskie).

Świąteczna ciężarówka zwiedza Polskę

Jak co roku na polskich ulicach można dostrzec także znaną ciężarówkę należącą do marki Coca-Cola. Czerwony pojazd zyskał na popularności za sprawą świątecznych reklam, które od lat pojawiały się na ekranach telewizorów w okresie Bożego Narodzenia. Czerwony pojazd podświetlany światełkami to niemała atrakcja! Na miejscu czekają na was konkursy z nagrodami, fotobudka, wirtualna przejażdżka saniami Mikołaja czy darmowe napoje.

W najbliższych dniach ciężarówki można wypatrywać w następujących miejscach: 

  • 10.12 - Kraków,
  • 11.12 - Kielce,
  • 12.12 - Rzeszów,
  • 16.12 - Łódź,
  • 17.12 - Poznań,
  • 18.12 - Ostrów Wielkopolski.

Atrakcje w grudniu - Kolejkowo

Ostatni miesiąc w roku to także świetny moment, by odwiedzić Kolejkowo, czyli miejsca z największymi makietami kolejowymi w Polsce. W Gliwicach i Wrocławiu znajdziecie wiernie oddane szczegóły znanych lokalizacji i budynków Dolnego Śląska - to istny świat w miniaturze! Dlaczego warto wybrać się tu właśnie zimą

Do końca lutego można tu oglądać wyjątkową wystawę o nazwie "Miasto z Piernika". Makieta została wykonana ze słodyczy - zobaczycie piernikowy ratusz, zoo, kościół, dworzec, a nawet domek Baby Jagi. Do stworzenia miasteczka o powierzchni 100 metrów kwadratowych wykorzystano 140 kilogramów miodu, 40 kilogramów korzennych przypraw, 321 jaj, 168 cytryn i 365 kilogramów cukru pudru. "Miasto z Piernika" to świetna atrakcja zarówno dla młodszych, jak i starszych.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: