W tych miejscach poczujecie niepowtarzalny klimat świąt. Oto najlepsze bożonarodzeniowe atrakcje w Polsce

Boże Narodzenie to magiczny czas, kiedy wszędzie można poczuć niepowtarzalny klimat. W miastach rozbłyskują kolorowe światełka, a na ulicach pojawiają się imponujące choinki. Nie brakuje też licznych atrakcji. Zobaczcie, gdzie znajdziecie najciekawsze z nich.

Grudzień to miesiąc, w którym miasta zmieniają swoje oblicze. Biały puch pokrywający dachy i ulice, klimatyczne jarmarki bożonarodzeniowe, a także wymyślne dekoracje sprawiają, że duch świąt jest niemalże namacalny. To także idealny moment na odkrycie Polski na nowo - w tym czasie w kraju pojawia się bowiem wiele ciekawych atrakcji. Jak wykorzystać wolny czas w grudniu? Przedstawiamy nasze propozycje. 

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Świąteczne atrakcje w Polsce. Stwórz własne bombki 

W grudniu polskie domy wypełniają wspaniałe choinki udekorowane światełkami, kolorowymi łańcuchami i ozdobami. Jeżeli chcecie, by wasze tegoroczne drzewka prezentowały się nadzwyczaj wyjątkowo, to warto zaplanować wycieczkę do fabryki bombek. W naszym kraju znajdziecie kilka miejsc!

Możecie zapoznać się tam z procesem produkcji, a także wziąć udział w warsztatach, wykonując własne ozdoby. Tego typu zakłady można znaleźć m.in. w Złotoryi (woj. dolnośląskie), w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) czy w Bęble (woj. małopolskie).

Największa szopka na świecie znajduje się w Alicante.To tutaj znajduje się największa szopka na świecie. Figury są wyższe od palm

Świąteczna ciężarówka zwiedza Polskę

Jak co roku na polskich ulicach można dostrzec także znaną ciężarówkę należącą do marki Coca-Cola. Czerwony pojazd zyskał na popularności za sprawą świątecznych reklam, które od lat pojawiały się na ekranach telewizorów w okresie Bożego Narodzenia. Czerwony pojazd podświetlany światełkami to niemała atrakcja! Na miejscu czekają na was konkursy z nagrodami, fotobudka, wirtualna przejażdżka saniami Mikołaja czy darmowe napoje.

W najbliższych dniach ciężarówki można wypatrywać w następujących miejscach: 

  • 10.12 - Kraków,
  • 11.12 - Kielce,
  • 12.12 - Rzeszów,
  • 16.12 - Łódź,
  • 17.12 - Poznań,
  • 18.12 - Ostrów Wielkopolski.

Promienie rentgenowskie wykryły w plecaku psa.Pracownicy lotniska byli w szoku. Wykryli w plecaku pasażera na gapę

Atrakcje w grudniu - Kolejkowo

Ostatni miesiąc w roku to także świetny moment, by odwiedzić Kolejkowo, czyli miejsca z największymi makietami kolejowymi w Polsce. W Gliwicach i Wrocławiu znajdziecie wiernie oddane szczegóły znanych lokalizacji i budynków Dolnego Śląska - to istny świat w miniaturze! Dlaczego warto wybrać się tu właśnie zimą

Do końca lutego można tu oglądać wyjątkową wystawę o nazwie "Miasto z Piernika". Makieta została wykonana ze słodyczy - zobaczycie piernikowy ratusz, zoo, kościół, dworzec, a nawet domek Baby Jagi. Do stworzenia miasteczka o powierzchni 100 metrów kwadratowych wykorzystano 140 kilogramów miodu, 40 kilogramów korzennych przypraw, 321 jaj, 168 cytryn i 365 kilogramów cukru pudru. "Miasto z Piernika" to świetna atrakcja zarówno dla młodszych, jak i starszych.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: