Google opublikowało ranking najpopularniejszych miejscowości w górach. Narzekamy, a i tak tam jeździmy

Już niebawem rozpoczną się wyjazdy świąteczno-noworoczne, a następnie wyjazdy związane z feriami zimowymi. Wielu internautów informacji na temat potencjalnego celu zimowego wyjazdu, tak jak w poprzednich latach, będzie poszukiwało w internecie. Które miejscowości cieszyły się największym zainteresowaniem internautów w ubiegłym sezonie?

Z analizy zapytań w wyszukiwarce Google wynika, że najczęściej miejscowością turystyczną wyszukiwaną w polskich górach było Zakopane. Internauci wpisywali ją średnio 368 tys. razy w miesiącu. Na kolejnych miejscach znalazły się Karpacz, Białka Tatrzańska, Szczyrk i Szklarska Poręba.

To nie jest zaskoczenie

– Pierwsze miejsce, co nie jest zaskoczeniem, zajęło Zakopane. W zeszłym sezonie zimowym o stolicę Tatr pytano średnio 368 tysięcy razy w miesiącu – przedstawia wyniki zestawienia Grzegorz Jakielski, socjolog internetu. – Na kolejnych miejscach znalazły się Karpacz z 201 tysiącami zapytań oraz ex aequo Białka Tatrzańska, Szczyrk i Szklarska Poręba, o które pytano każdego miesiąca sezonu zimowego średnio 135 tysięcy razy miesięcznie - mówi ekspert. 

Wcześniej w budynku przy Placu Niepodległości mieściła się Szkoła Muzyczna, a później coraz bardziej popadał w ruinę Zakopane zyska nową atrakcję. "Od ponad 100 lat zabiegano o jej powstanie"

Popularność wśród turystów z zagranicy

W sezonie zimowym polskie góry odwiedzają nie tylko turyści z kraju, ale też wielu zagranicznych gości. Z których krajów w ostatnim sezonie zimowym najczęściej poszukiwano informacji o najpopularniejszych zimowych miejscach w Polsce?

Okazuje się, że informacjami o naszych górskich atrakcjach najbardziej zainteresowani są sąsiedzi z południa - Czesi i Słowacy. Zakopane największym zainteresowaniem w Google za granicą naszego kraju cieszyło się na Słowacji, tak samo jak Krynica Zdrój, Szczawnica, Białka Tatrzańska i Żywiec. Karpacz, Szklarska Poręba i Wisła odnotowały największe zagraniczne zainteresowanie ze strony mieszkańców Czech. Informacji o Cisnej poszukiwali natomiast najczęściej mieszkańcy Holandii.

Hotel Morskie Oko kiedyś Hotel Morskie Oko był symbolem luksusu, dzisiaj świeci pustkami

– Zestawienie może być przydatnym źródłem informacji dla osób, które już niebawem będą planowały zimowe wyjazdy. Przyglądając się zainteresowaniu internautów w trakcie ostatniego sezonu zimowego, można  sprawdzić, które miejscowości mogą cieszyć się w tym roku mniejszą, a które większą popularnością wśród turystów. To może przełożyć się na obłożenie bazy noclegowej czy też atrakcji turystycznych i stoków narciarskich – podsumowuje Grzegorz Jakielski.

Źródło: Mat. nadesłane

Więcej o: