Najbardziej niebezpieczne kraje świata. Lepiej omijać je szerokim łukiem [RANKING]

Podróżowanie powinno być przyjemne, relaksujące i dostarczające rozrywki, jednak na pewno nieprzerażające. W niektórych miejscach trzeba być szczególnie ostrożnym, tym bardziej, kiedy podróżujemy samotnie. Poznajcie zestawienie najpopularniejszych, ale i najniebezpieczniejszych krajów do podróżowania.

Podróżowanie i odkrywanie świata to jedno z najlepszych uczuć na świecie, ale może być niebezpieczne - w szczególności dla samotnych podróżników. Kiedy planujemy kolejny wyjazd, zwykle jednym z najważniejszych czynników jest bezpieczeństwo. Chętniej wybieramy miejsca o niższym wskaźniku zabójstw czy występowania klęsk żywiołowych. Które miejsca lepiej więc omijać szerokim łukiem, a które warto odwiedzić? 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Ranking powstał na bazie siedmiu czynników

Start-up badawczy z San Francisco, The Swiftest, na początku grudnia opublikował ranking 50 najniebezpieczniejszych kierunków podróży wybranych na podstawie ich popularności wśród turystów.

Zespół badawczy wykonał analizę, opierając się na siedmiu czynnikach: wskaźniku zabójstw, ryzyku wystąpienia klęsk żywiołowych, współczynniku śmiertelności - w wyniku zatrucia, złych warunków sanitarnych, w wypadkach drogowych, a także latach utraconych przez choroby zakaźne i różnego rodzaju urazy (w tym konflikty, przemoc i samookaleczenia). Jak prezentują się wyniki?

Gdzie na święta? Wybierzcie się do Budapesztu. Gdzie na święta? Zdradzamy trzy najciekawsze propozycje w Polsce i Europie

Najbardziej niebezpieczne kraje świata

Biorąc pod uwagę powyższe elementy, najniebezpieczniejszym krajem okazała się Republika Południowej Afryki. Spośród 50 badanych państw, to właśnie ten kierunek ma najwyższy wskaźnik zabójstw, liczbę utraconych lat życia z powodu chorób zakaźnych oraz szósty najwyższy współczynnik śmiertelności w wypadkach drogowych. Powszechne są tutaj napady z bronią w ręku, gwałty, kradzieże samochodów i często dochodzi do różnego rodzaju protestów i strajków. W RPA każdego dnia mordowanych jest około 68 osób. 

Drugie miejsce przypadło Indiom, które dominują pod względem największego wskaźnika zgonów spowodowanych złymi warunkami sanitarnymi. Podium zamknęła Dominikana. To tam najczęściej dochodzi do wypadków drogowych.  

Pijany pasażer dusił stewardesę. Leciał świętować urodziny. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia

Tak prezentuje się zestawienie najniebezpieczniejszych 10 krajów: 

 1. RPA,
 2. Indie,
 3. Republika Dominikany,
 4. Meksyk,
 5. Brazylia,
 6. Kambodża,
 7. Filipiny,
 8. Arabia Saudyjska,
 9. Wietnam,
 10. Indonezja.

Najbezpieczniejsze kraje do podróżowania

Gdzie więc warto zaplanować kolejną podróż? Jak się okazuje, najbezpieczniejszym miejscem jest Singapur, który może pochwalić się niskim wskaźnikiem zabójstw, śmiertelności na drogach i ryzyka klęsk żywiołowych. Na drugim miejscu znalazła się Dania, gdzie sprawnie działa policja i rzadko dochodzi do drobnych przestępstw, a na trzecim Holandia. 

Oto top 10 najbezpieczniejszych kierunków: 

 1. Singapur,
 2. Dania,
 3. Holandia,
 4. Szwajcaria,
 5. Izrael,
 6. Szwecja,
 7. Austria,
 8. Irlandia,
 9. Włochy,
 10. Niemcy.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: