Popcornowa plaża w Europie? To miejsce przyciąga turystów i pobija media społecznościowe [WIDEO]

Popcornowa plaża to nietypowe zjawisko zaobserwowane na jednej z europejskich wysp. Przyciąga turystów z całego świata zwłaszcza w sezonie letnim. Jeśli jednak zmęczyła nas już jesienno-zimowa aura, warto wybrać się już teraz w to nietypowe miejsce. Gdzie ono jest?
Zobacz wideo 'Stop plastik'. Ekologiczny manifest na plaży w Kołobrzegu

Popcornowa plaża znajduje się na jednej z hiszpańskich wysp. Zjawisko przyciąga wielu ciekawych świata oraz turystów. Jeśli nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego warto wybrać się do Corralejo, czyli miasteczka na Fuerteventurze.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Plaża pełna popcornu? Znajdziesz ją na wyspie Fuerteventura

Jesienno-zimowa sprzyja ograniczeniu aktywności na zewnątrz, wielu z nas marzy o powrocie ciepłych promieni słońca i bezchmurnej aury. O ile w Polsce nie będzie to możliwe w najbliższym czasie, to już teraz można wybrać się do Hiszpanii. Fuerteventura to wyspa na Oceanie Atlantyckim należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich.  

Jak wiemy, tamta część świata obfituje nieustannie w intensywne barwy. Wszystko za sprawą pięknych kwiatów, soczystej zieleni oraz lazurowej wodzie. Jednak tym, co przyciąga wielu podróżników jest pewne zjawisko zaobserwowane w miasteczku Corralejo. Na plaży zamiast złocistego piasku znajdują się drobinki przypominające popcorn

 

Popcornowa plaża to nic innego jak szkielety węglanu wapnia syntetyzowane przez gatunek czerwonych alg, które na skutek działania fal zostały wyrzucone na brzeg. Ich powstawanie podobnie jak w przypadku stalagmitów i stalaktytów w jaskiniach odbywa się latami. Jak informują hiszpańskie media, tempo wzrostu rodolitów wynosi milimetr w ciągu roku.

Poprocnowa plaża podbija media społecznościowe

Fenomen poprocnowej plaży na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura podbija internet. Osoby, które wybrały się na urlop lub krótki odpoczynek na Wyspy Kanaryjskie chętnie odwiedzają to niezwykłe miejsce. Plaża w Corralejo doczekała się specjalnego hasztagu, z którego korzystają użytkownicy TikToka, Instagrama, czy Tweetera.

W postach zamieszczanych w mediach społecznościowych często pojawia się informacja o zakazie wynoszenia z plaży nawet kilku ziarenek "popcornu". Przed wejściem na plażę zamieszczona jest informacja na ten temat. W końcu wystarczy, że każdy zwiedzający weźmie tylko garść, a w krótkim czasie zniknie wszystko, co to powstawało przez długie lata. Dlatego, jeśli wybieracie się na popcornową plażę, nie zabierajcie jej "części" ze sobą. Zdjęcia będą najlepszą pamiątką.

 
 
 
Więcej o: