Nowa trasa górska, która zachwyci turystów. Spacer będzie przebiegał aż 17 metrów nad ziemią!

Nowa trasa górska inna niż wszystkie będzie dostępna dla turystów za kilka miesięcy. Miłośnicy wędrówek będą mieli możliwość spacerowania aż 17 metrów nad ziemią. Całą wyprawę uprzyjemni widok koron drzew. Gdzie znajduje się to wyjątkowe miejsce? Zdradzamy szczegóły.
Zobacz wideo Kasia Tusk na spacerze z rodziną. Był nawet Donald Tusk

W Małopolsce powstanie nowa trasa górska, dzięki której miłośnicy wędrówek na łonie natury będą mogli udać się na podniebny spacer. Choć termin ukończenia projektu był zakładany na tegoroczną jesień, to jednak zawirowania na rynku surowców sprawiły, że inwestycja ma opóźnienia. 

Małopolskie Ciężkowice. Ścieżka w koronie drzew

Ta nietypowa inwestycja powstaje w województwie małopolskim, a ściślej w miasteczku Ciężkowice w powiecie tarnowskim. Planowana ścieżka ma liczyć ponad kilometr długości oraz wysokość od 17 do 22 metrów nad ziemią.

Konstrukcja ma być wyposażona w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość podziwiania niesamowitego krajobrazu. Na nowej trasie górskiej będzie kilka punktów widokowych, z których turyści będą mogli zobaczyć panoramę Pogórza. Na ciekawych świata i miłośników przyrody czekają różne stacje edukacyjne skierowane nie tylko dla dzieci.

Nowa trasa górska w koronach drzew. Opóźnienia w realizacji

Małopolskie media już w styczniu bieżącego roku informowały o przedsięwzięciu. Jak czytamy na portalu informacyjnym lokalnego radia RDN Małopolska już na samym początku pojawiły się pierwsze komplikacje. Wykonawcę prac związanych z realizacją projektu wyłoniono dopiero podczas piątego przetargu. Wszystko przez fakt, iż poprzednie oferty znacznie przekraczały budżet planowanej inwestycji turystycznej.

Piąty przetarg doszedł dopiero do skutku. Budowa w granicach 15 milionów. Te inwestycje, tak jak Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej i ścieżka w koronach drzew mają się zakończyć do końca września [...]

- informuje Burmistrz Ciężkowic, Stanisław Kuropatwa w rozmowie z RDN Małopolska.

Niestety założenia lokalnych władz drastycznie zweryfikowała inflacja. Jak czytamy na stronie tarnownaszemiasto.pl, włodarz, który miał nadzieję na szybkie otwarcie nowej trasy górskiej, przyznaje, że obecne ceny znacznie przekroczyły zakładaną wartość zbudowania ścieżki.

Początkowo było to około 15 milionów, obecnie to już 21 milionów

- czytamy komentarz burmistrza zamieszczony na portalu tarnownaszemiasto.pl.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ciężkowice. Nowa trasa górska zostanie otwarta na wiosnę

Pomimo trudności nowa trasa górska w koronach drzew będzie zrealizowana. Ciężkowice otrzymają dofinansowanie, dzięki któremu będą w stanie zrealizować inwestycję. Jak informują lokalne media, ścieżka powstaje w ramach projektu o nazwie "Ziemia-Woda-Powietrze".

W ramach działań powstanie również Małopolskie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Ciężkowicach oraz szlak nietoperzowy. Ukończenie ścieżki planowane jest na 30 kwietnia 2023 roku.

Więcej o: