TikTokerki wybrały się do Egiptu. "Na każdym kroku ktoś próbuje nam coś sprzedać"

Od dłuższego czasu profil na TikToku prowadzony przez matkę i córkę zdobywa coraz większą popularność. Na koncie "mamaiwerka" pojawiają się głównie materiały rozrywkowe, ale i relacje z podróży. Niedawno kobiety opublikowały filmik, na którym dają swoim odbiorcom trzy najważniejsze rady, które przydadzą się przed wyjazdem do Egiptu. Nagranie zdobyło ponad 331 tys. wyświetleń.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Egipt wciąż jest jednym z najpopularniejszych kierunków na wakacje wśród Polaków, zupełnie jak Turcja czy Grecja. Turystów kuszą przede wszystkim oferty all inclusive, a także egzotyczne widoki i rozgrzane słońcem plaże. Nic dziwnego, że filmik zamieszczony na profilu @mamaiwerka zdobył popularność. Kobiety podczas pobytu w tym kraju dają swoim odbiorcom trzy przydatne rady dla wyjeżdżających do Egiptu.

Zasada pierwsza: na zdrowie 

Podróżni z krajów europejskich stosunkowo często zmagają się podczas pierwszych dni pobytu w Egipcie z tak zwaną "klątwą faraona". Objawia się przede wszystkim problemami gastrycznymi, w tym silnymi skurczami brzucha. - Na szczęście my mamy na to sposób - wyjaśnia TikTokerka na nagraniu. - Jest to ouzo, czyli anyżowy trunek. On nam zbytnio nie smakuje, ale na klątwę pomaga zawsze - dodaje. Ouzo to klasyczna grecka wódka o bardzo charakterystycznym smaku, z wyczuwalną nutą kolendry i cynamonu. Czy alkohol może pomóc na dolegliwości żołądkowe? Tak, ale musi być stosowany w trakcie lub po posiłku.

Grunt to asertywność

- Egipcjanie są zazwyczaj bardzo sympatyczni, ale żyją z turystyki. I na każdym kroku - czy to na basenie, czy na plaży - ktoś próbuje nam coś sprzedać. Dlatego trzeba poćwiczyć asertywność i nauczyć się odmawiać - opowiada TikTokerka. Kilka lat temu uchwalono nawet prawo karzące zbyt namolne oferowanie produktów czy usług. Podobne konsekwencje jak sprzedawcy ponoszą również osoby, które nagabują zwiedzających muzea i zabytki.

Choć wiele osób przyzwyczaiło się do sposobu zabiegania o klientów egipskich sprzedawców, to władze obawiają się, że może ono zniechęcać do przyjazdu do Egiptu turystów

– poinformował wówczas portal "Travel News".

Sprawne łącze

Ostatnia rada, o której wspominają twórczynie na TikToku, dotyczy kart SIM. - Karty z internetem lepiej kupić na lotnisku, bo tam jest zdecydowanie taniej, a zazwyczaj WiFi nie działa na terenie całego hotelu - przestrzega TikTokerka. Profil prowadzony przez matkę i córkę zdobywa obecnie coraz większą popularność. Kobiety zebrały już ponad 1,7 mln obserwujących i 66,4 mln polubień. 

Źródło: TikTok - @mamaiwerka

Więcej o: