Ile kosztuje sylwester w górach? Polacy upodobali sobie dwie miejscowości. Ceny mogą zwalać z nóg

Grudzień to czas, kiedy wzrok wielu Polaków kieruje się w góry. To właśnie tam najczęściej chcemy spędzać święta i ostatni dzień w roku. Na jakie kwoty muszą przygotować się osoby, które jeszcze nie dokonały rezerwacji? O znalezienie taniego noclegu jest coraz trudniej.

Zima to czas, kiedy w górskich miejscowościach zaczyna dziać się magia. Ośnieżone szczyty, wspaniałe dekoracje i kolorowe światełka tworzą niepowtarzalny klimat. Dodatkowo to właśnie wtedy otwierają się stoki narciarskie, a miłośnicy białego szaleństwa w końcu mogą oddać pierwsze zjazdy. Nic więc dziwnego, że Polacy najchętniej wyjeżdżają tam sylwestra. W tym roku najpopularniejszymi kierunkami są Zakopane i Karpacz. Osoby, które również chciałyby spędzić tam ostatnią noc w roku, muszą się jednak pospieszyć. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Sylwester w Zakopanem - ile kosztuje nocleg? 

Tatry, a może Karkonosze? W tym roku Polacy wybierali pomiędzy tymi dwoma pasmami górskimi. Jak przyznają eksperci z portalu Nocowanie.pl, obecnie znalezienie taniego noclegu może być trudne, a ceny są bardzo zróżnicowane. Przykładowo koszt dwóch nocy w dwuosobowym pokoju w Zakopanem to 320 zł, jednak pobyt w apartamencie w centrum jest aż 10 razy większy. Tutaj dwie osoby zapłacą aż 3280 zł. Jeżeli chodzi o domki i apartamenty, to kwoty zaczynają się od 1000 zł za dwie noce. 

Gdzie na święta? Wybierzcie się do Budapesztu. Gdzie na święta? Zdradzamy trzy najciekawsze propozycje w Polsce i Europie

Sylwester w Karkonoszach. Polacy wybierają się do Karpacza

Jak wygląda sytuacja w Karkonoszach? Jak się okazuje, również tutaj trzeba przygotować sporo gotówki. Jeżeli chcecie zatrzymać się na dwie noce w pokoju dwuosobowym, musicie liczyć się z wydatkiem rzędu 600 zł. Z kolei ceny apartamentów wahają się od 1000 do 2000 zł. Pamiętajmy również, że ostateczna kwota, którą przyjdzie nam zapłacić, zależy od wybranego standardu. 

Tunezja znosi ograniczenia pandemiczne. Jeden z ulubionych krajów Polaków zmienia przepisy. Obowiązują od grudnia

Turyści przede wszystkim dążą do tego, by czas tu spędzony był wyjątkowy. Dlatego też bierzemy pod uwagę takie oferty, które obejmują sylwester w górach z kuligiem. Należy jednak pamiętać, że za tego typu atrakcje zapłacimy nieco więcej niż za sam nocleg

- wytłumaczył Karol Wiak z portalu Nocowanie.pl

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: