Tu jest wioska świętego Mikołaja. Gdzie leży Laponia? Możesz polecieć tam ze swoimi dziećmi!

Gdzie leży Laponia? Wioska świętego Mikołaja co roku wzbudza wiele emocji. Wielu z nas będąc dziećmi, mogło tylko wyobrażać sobie, jak wygląda takie miejsce. Osiągając określony wiek, uznaliśmy, że to wszystko były zwykłe bajki opowiadane przez rodziców. Okazuje się jednak, że taka kraina naprawdę istnieje!
Zobacz wideo Mikołaj ma 24 godziny, by dotrzeć do 200 mln dzieci

Wioska świętego Mikołaja znajduje się w tajemniczej krainie. Wie to każde małe dziecko, które choć raz usłyszało o miejscu pełnym reniferów, elfów i prezentów. Gdzie leży Laponia?

W wiosce jest m.in. oficjalne biuro Świętego MikołajaChoinka, ozdoby i kolędy na okrągło. W tych miejscach Boże Narodzenie trwa cały rok

Gdzie leży Laponia, czyli sekret wioski świętego Mikołaja

Laponia to nie jest państwo ani konkretne miasto. To region kulturowy i geograficzny północnej Europy. Swoim zasięgiem obejmuje cztery kraje takie jak Finlandię, Szwecję, Norwegię i Rosję. Jednak jeżeli chcemy udać się do wioski świętego Mikołaja, należy wyruszyć do Rovaniemi w Finlandii.

To właśnie tam naszym oczom ukażą się prawdziwe sanie z zaprzęgiem reniferów. Ogromny dom świętego Mikołaja, który wraz z choinkami otulonymi śniegiem błyszczy od bożonarodzeniowych światełek. Jeżeli jeszcze nie przesłaliście swojego listu to, czym prędzej zaadresujcie je na poniższe dane:

Tähtikuja 1, Rovaniemi 96930 Arctic Circle, Laponia.

Kolorowe kamienne wieże. To nie Stonehenge! Są ogromne i przyciągają turystów z całego świataKolorowe kamienne wieże w Nevadzie. Przyciągają turystów z całego świata

Wioska świętego Mikołaja. Jak się tam dostać?

Jeśli nadal nie mamy sprecyzowanych planów na Boże Narodzenie lub chcielibyśmy spędzić je inaczej niż do tej pory, warto wybrać się do Laponii. W sieci znajdziecie wiele ofert biur podróży, które zabiorą was prosto do wioski świętego Mikołaja. 

Biuro podróży Rainbow oferuje wylot z Warszawy. Koszt to 2000 złotych za osobę. Na miejscu czeka nas mnóstwo atrakcji takich jak jazda psim zaprzęgiem, rozmowa ze św. Mikołajem i wiele ciekawych gier i zabaw dla całej rodziny.

Na tronie salonpodrozy.pl, również znajdziemy ofertę wizyty u św. Mikołaja w formie wycieczki lotniczej na koło podbiegunowe. Na miejscu zatopimy się w śnieżnej bieli, pojedziemy saniami św. Mikołaja i spotkamy prawdziwe elfy, by na koniec zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Biuro podróży oferuje różne terminy oraz możliwość wylotu z Warszawy, Katowic, lub Poznania.

Kolejnym miejscem, które oferuje pobyt w wiosce św. Mikołaja jest portal inspiratorpodrozy.pl. Korzystając z tej oferty, spędzimy na miejscu, aż trzy dni. Dzięki czemu będziemy mieli szansę skorzystania ze wszystkich dostępnych atrakcji.

W koszty wliczony jest lot w obie strony oraz zakwaterowanie z wyżywieniem w formie śniadania, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, transfery lotniskowe i opiekę polskiego pilota oraz wizytę w wiosce Świętego Mikołaja wraz z biletem wstępu do Santa Park. Koszt to około 1077 zł za osobę. Nie zapominajmy, że będąc w Laponii, mamy szansę zobaczyć przepiękną zorzę polarną.

 
 
Więcej o: