Wybierasz się do Londynu? Oto lista błędów popełnianych przez turystów. Unikaj tych popularnych pułapek

Londyn jest jednym z najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów. Do tego miasta przyciąga architektura, dostępność nietypowych muzeów, ale także wyjątkowe marki modowe, restauracje i oczywiście Brytyjska Royal Family, czyli nic innego jak rodzina królewska. Odwiedzając to niezwykłe miejsce, możemy wpaść w różne pułapki. Jak tego uniknąć?
Zobacz wideo Śmierć królowej Elżbiety II, nowy król Karol III i... kryzys gospodarczy. Z czym mierzy się Wielka Brytania? [Relacja prosto z Londynu]

Londyn, ogromne miasto, które zawsze tętni życiem. Bogata architektura, czerwone budki telefoniczne, Big Ben, London Eye, Pałac Buckingham i wiele innych atrakcji. Turystów przyciągają także słynne witryny sklepowe wybitnych projektantów, czy wyjątkowe restauracje. 

Turyści w Londynie. Kulinarne błędy

Podróżowanie po Londynie może okazać się wyjątkowo kosztowną wycieczką. Jednak wiele zależy od tego, czy ostatecznie padniemy łupem marketingowych chwytów. Zdradzamy, na co warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania stolicy Anglii.

"Fish and chips", czyli tradycyjna ryba z frytkami, która stała się kultowym daniem Anglików. Na terenie całego Londynu można znaleźć wiele punktów gastronomicznych oraz restauracji, które serwują tego typu danie. Jednak ceny są mocno zróżnicowane, co nie zawsze idzie w parze z jakością.

Jeśli chcemy zasmakować prawdziwe brytyjskiej kuchni najlepiej udać się do angielskiego odpowiednika polskich barów mlecznych. Zazwyczaj są zlokalizowane nieco poza samym centrum, jednak cena i smak zachwycą każdego poszukiwacza kulinarnych doznań.

Kolejnym błędem popełnianym przez turystów jest rezygnowanie z lokalnych przypraw. Choć na stolikach zazwyczaj otrzymacie sól, pieprz i ocet winny, to jednak kupując klasyczną rybę z frytkami warto sięgnąć po gravy, mushy peas, czy scampi.

Ten pierwszy dodatek to typowo brytyjski sos pieczeniowy, który osobiście uwielbiam. Mushy peas to nic innego jak puree z zielonego groszku, a scampi, to rodzaj małych krewetek uwielbiany przez Anglików. Koszt tych smakołyków jest niewielki, a znacznie zmienia smak potrawy.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

 
 

Podróżowanie turystycznym autobusem i londyńskie metro

Kto z nas nie widział choć raz turystycznego autobusu w kolorze czerwonym z odkrytym dachem? Tego rodzaju atrakcja turystyczna stała się bardzo popularną formą zwiedzania Londynu. Jednak nie jest to mały wydatek. Za wycieczkę zapłacimy od 65 do 150 funtów brytyjskich, co daje nam w sumie koszt od 350 złotych do ponad 800 złotych za dwie osoby.

Brytyjski dziennik "The Sun" podpowiada, że aby uniknąć tak wysokich opłat, wystarczy sprawdzić miejsca, przez które będą przejeżdżały turystyczne autobusy i wybrać się klasycznym transportem w kolorze czerwonym. Za wycieczkę w ty stylu zapłacimy niecałe pięć funtów za osobę, czyli około 30 złotych.

Jeżeli chcemy zobaczyć, jak to jest podróżować londyńskim metro, zapłacimy niecałe dziewięć funtów, czyli około 50 złotych, korzystając z angielskich kart Oyster Cards. W ten sposób unikniemy każdorazowego zakupu biletów i ograniczymy koszty.

 
 
Więcej o: